Antalya
01.07.2020
A
ARŞİV , GÜNCEL
Eşref Ural krizinde top Kılıçdaroğlu’nda
Eşref Ural krizinde top Kılıçdaroğlu’nda

Kepez Belediye Meclis Üyesi Eşref Ural’ın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirerek 2014’te geçtiği AKP’den CHP’ye dönme girişimi ters tepti. Dün, Genel Merkez’de Kılıçdaroğlu ile görüşen İl Başkanı Nusret Bayar ve kurmayları Ural’ın geçmişte CHP’ye yaptığı hakaretlerden ve dönüş biçiminden duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Son söz, örgütü dinleyen Kılıçdaroğlu’nda…

 

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar ve kurmayları AKP’den istifa ederek eski partisi CHP’ye dönme girişiminde bulunan Kepez Belediye Meclis Üyesi Eşref Ural’ın neden olduğu kriz başta olmak üzere belediyelerin durumu ve kurultay süreciyle ilgili görüşmeler yapmak üzere dün Ankara’ya, CHP Genel Merkezi’ne gitti. Konuyla ilgili bugün İl Başkanlığı’ndan basın kuruluşlarına gönderilen basın bülteninde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Seyit Torun ve Bülent Kuşoğlu ile görüşmeler yapıldığı belirtildi.

ANTALYA MASAYA YATIRILDI

İl Başkanı Nusret Bayar, açıklamasında, “Kentimiz ve örgütümüz adına son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Genel Başkanımızla; kurultay sürecini, belediyelerimizin pandemi sürecindeki çalışmalarını, örgütün beklenti ve taleplerini konuştuk.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada, 2014’te CHP’ye ağza alınmayacak ithamlarda bulunarak AKP’ye geçen, geçtiğimiz hafta Cuma günü ise CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Merkez’de fotoğraf çektirerek CHP’ye döndüğü duyurulan Kepez Belediye Meclis Üyesi Eşref Ural konusunun da görüşüldüğü belirtildi.

PARTİ GELENEĞİ YOK SAYILDI

Eşref Ural’ın, parti geleneği ve hiyerarşisi yok sayılarak üye yapılmamaya çalışılmasından duyulan rahatsızlığı ve örgüt tabanındaki tepkiyi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ilettikleri bilgisine yer verilen açıklamada, “Genel Başkanımız gerekli değerlendirmeyi yapacaktır” denildi. Son sözün Kılıçdaroğlu’nda olduğu vurgulanan açıkla şu ifadelerle son buldu: “Partimizden istifa ederken ağza alınmayacak ithamlarda bulunan, tekrar partimize dönme çabaları kamuoyunda ve örgüt tabanında büyük tepki uyandıran Eşref Ural ile ilgili örgütümüzün ve partililerimizin, görüşlerini ve düşüncelerini Genel Başkanımıza aktardık. Genel Başkanımız gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: