Antalya
25.06.2020
A
GENEL
YÖRSİAD’ın konuğu Dr. Ömer Önder oldu
YÖRSİAD’ın konuğu Dr. Ömer Önder oldu

YÖRSİAD( Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği) ZOOM üzerinden online toplantılarına devam ediyor. Toplantının konuğu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr.Ömer Önder olurken, “Nefesten Solunuma” konusu ele alındı. 

 

Dr. Ömer Önder son yazdığı ‘Nefesten Solunuma’ adlı kitabı ile Türkiye’de en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor. Önder toplantı boyunca yaptığı açıklamalarında, YÖRSİAD üyelerini hem sağlık ve doğru nefes almayla ilgili ipuçlarıyla tanıştırdı hem de çok değerli teknikleri uygulamalı anlattı.

Yakında bir araya geleceğiz!

YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege, son dönemde yoğun bir şekilde toplantı trafiği yaşadıklarını belirtirken, önümüzdeki dönem normalleşmeler ile birlikte tüm üyeler ile bir araya gelerek eski günlerdeki gibi bir arada toplantılar yapmayı planladıklarını söyledi. Başkan M.Aykut Ege her toplantıda birbirinden farklı konu ve konuklar ile bir arada olduklarını ve farklı bilgiler ile üyeleri ve misafirleri buluşturduklarını söyleyerek “ Birbirinden özel konuk ve farklı konularla toplantılarımıza devam ediyoruz.  Bugün de Sayın Meltem Oğuzlu’nun girişimleri ve destekleri ile Sayın Dr. Ömer Önder Hocamızı konuk ediyoruz. Kendisinden nefesin önemi doğru Nefes almanın ne kadar değerli olduğunu öğreniyoruz. Toplantımıza katılıp çok değerli bilgileri bizler ile paylaştığı için Ömer Önder Hocamıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sahip olduğumuz kaynakların en önemlisi nefestir!

Yaklaşık bir saat boyunca süren toplantıda konuşan Dr. Ömer Önder, günümüzde doğru nefes almanın önemini, nefesin doğru alınmaması ya da yetersiz nefes almanın da birçok rahatsızlığı beraberinde getirdiğini söyledi. Verilen eğitimde, doğru nefesin medikal ve kadim bilgiler ışığında beden ve ruh birlikteliğini nasıl sağladığını, mucize denebilecek değişim ve dönüşümleri nasıl gerçekleştirdiği öğretildi. Dr. Ömer Önder yaptığı açıklamalarında “Sahip olduğumuz kaynakların en önemlisi nefestir. Doğru nefes alamamak günümüzün en temel sağlık problemlerinden biridir. Sağlıklı solunum için 3 şey gerekli. Bunlardan ilki açık burun ve sağlıklı bir nefes almak. İkincisi Vagus sinirinin zihin ve beden sağlığı üzerinde harekete geçirmek ve üçüncüsü de diyaframı çalıştırmak” dedi.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: