Antalya
23.06.2020
A
POLİTİKA
Kepez'i siyasi çıkarlarınız için kullanmanıza izin vermeyeceğiz
Kepez'i siyasi çıkarlarınız için kullanmanıza izin vermeyeceğiz

CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, 31 Mart Yerel Seçimlerinin hemen öncesinde vatandaşın oyunu alabilmek için Varsak Bölgesi'nde mevcut imar planına eklenen plan notunun iptal edildiğini söyleyerek, "Kepez'i siyasi çıkarlarınız için kullanmanıza izin vermeyeceğiz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, Varsak Bölgesi'nde sırf vatandaşların oyunu alabilmek için 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde bölgede mevcutta olan imar planına plan notu eklenerek emsal artışının sağlandığını ve bu artışın Şehir Plancıları Odası'nın (ŞPO) açtığı dava üzerine iptal edildiğini söyledi. Kurnaz yaptığı açıklamada, "Kepez halkımızı siyasi çıkarlarınız için kullanmanıza müsaade etmeyeceğiz" dedi.

CHP OLARAK UYARMIŞTIK!

İlçesini unutmuş halkının sorunlarına kulak asmayan Kepez halkının vergileri ile kendi geleceğini ziyan eden bir belediye başkanı ile karşı karşıya olduklarını söyleyen Başkan Kurnaz, "Kepez Belediyesi yetkilileri her zamanki gibi Kepez'de yaşayan halkımızı kandırıp onları yanlış yönlendirmeye devam etmektedir. Kendi çıkarları için Kepez halkını yanlış yönlendiren yetkililer aldıkları karar sonucunda Kepez halkının geleceğini yanlışa sürüklemektedir. Varsak bölgemizde bulunan Ayanoğlu, Altıayak, Esentepe, Menderes, Şelale, Demirel ve Zeytinlik mahallelerimizde 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın oyunu alabilmek için bölgeye yapılacak mevcutta olan imar planına plan notu ekleyerek gizli emsal artışı sağlamışlardır. 2019 yılı Mart ayı Kepez Belediye meclisinde Varsak Bölgesi'nde yaşayan vatandaşlarımızın isteği üzerine CHP Kepez Belediye meclis üyelerimizde plan notuna 'Evet' oyu kullanmışlardır. CHP olarak mecliste 'Evet' oyu kullanırken bile bu uygulamanın hemen seçim öncesinde alel acele meclise getirilmesinin doğru olmadığını bölgede yapılmak istenen bu çalışmanın vatandaşın lehine daha dikkatli ve düzgün bir şekilde yapılması gerektiğini söylemiştik. Gelmiş olduğumuz noktada bir kez daha haklı olduğumuzu söylediğimiz nedenlere uymayan belediye yetkililerinin vatandaşını nasıl zor duruma soktuğunu hep birlikte görüyoruz" dedi.

KARAR İPTAL EDİLDİ

31 Mart Yerel seçimlerinin hemen öncesinde alınan kararın iptal edilmesi için Şehir Plancıları Odası (ŞPO) tarafından dava açıldığını söyleyen Kurnaz, "Bölgede yapılacak olan imar planlarında sosyal donatı alanlarının bölgedeki mahallelerde gizli emsal artışını kaldırmadığı Varsak Bölgesi'nin bütününde geçerli olacak yaklaşık 1712 hektarlık alanda yapılaşma sırasında gizli bir artışa neden olacağı ve bu artışa bağlı olarak mevcut sosyal, teknik ve alt yapının yetersiz kalacağı bu durumun gelecekte yaşam kalitesini düşüreceği bu haliyle planlama teknik ve esaslarına, şehircilik ilkelerine ve kamu yararına uygun olmadığı anlaşılan dava konusunda hukuka uygun bulunmadığı sonucuna varılmıştır denilerek Varsak bölgesine eklenen plan notu mahkeme kararıyla iptal edilmiştir" dedi.

KEPEZ HALKI YALNIZ DEĞİL

Kepez halkının sahipsiz olmadığını ifade eden Kurnaz, "Kepez Belediyesi yetkililerine soruyorum:  İptal edileceğini bile bile seçim yatırımı adı altında getirdiğiniz plan notunun iptalinin vatandaşa olumsuz yansımalarını nasıl telafi edeceksiniz? Yaptığınız ne siyasi ne de kamusal ahlaka sığmayan seçimi kazanmak için herşey mübahtır anlayışı ile yaratmış olduğunuz politika Kepez İlçemizde geri dönüşü imkansız yaralara neden olmuştur. Kepez Belediyesi'nin bu ve benzeri uygulamaları Antalya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Kepez'imizin her yerinde görmeye başladık. Anadolunun dört bir yanından aş ve iş için Kepez'e yerleşen insanlarımızı kandırmaktan vazgeçin. Kepez'de sadece siz ve sizin şahsi çıkarlarınız uygulanmayacak. Kepez de biz ve halkımız var. Kepez halkımız artık sahipsiz değildir" diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: