Antalya
15.05.2020
A
GENEL , GÜNCEL
BAİB'de deprem; 15 kişilik istifa
BAİB'de deprem; 15 kişilik istifa

BATI Akdeniz İhracatçılar Birliği'nde (BAİB) uzun süredir yönetim kurulu içerisindeki anlaşmazlıklar istifa ile sonuçlandı. BAİB Başkan Yardımcısı Ergin Civan ile birlikte 6 yönetim kurulu üyesi, 3 denetim kurulu üyesi ve 6 yedek yönetim kurulu üyesi istifa ettiğini duyurdu.

BAİB'in 11 kişilik yönetim kurulunda deprem etkisi yaratan istifalar şöyle; yönetim kurulu asil üyeler Hakkı Ergin Civan, Süleyman Duran, Erol Gür, Bahadır Erdoğan, İsmail Özandaç, İsmail İsmailoğlu. Denetim kurulu üyeleri Necmi Bahçeci, Günseli Çobanoğlu, Mustafa Dimen. Yönetim kurulu yedek üyeler Ferda Durdu, Sait Altun, Kadir Köklü, Emrah Karaalp, İbrahim Dedeli ve Osman Ekinci. 

2018 yılı Nisan ayında gerçekleşen genel kuruldan bugüne kadar, büyük bir gurur ve özveriyle sürdürdükleri görevlerinden ayrıldıklarını duyuran yönetim ve denetim kurulu üyelerinin ortak açıklaması şöyle: 

“BAİB Antalya, Burdur ve Isparta bölgesinde, ihracat gibi milli bir meselenin sevk ve idaresiyle birlikte temsilinden mükellef, saygın ve köklü bir kuruluştur. İki yıl önce büyük bir heyecan ve yüksek motivasyon ile göreve gelen tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız, uzun yıllara dayanan bilgi, birikim ve deneyimlerini, birlik nezdinde Batı Akdeniz ihracatçılarının hizmetine sunmak ve bu köklü kuruluşun işlevselliğini artırmak adına hiç vakit kaybetmeden çalışmaya ve proje geliştirmeye başlamıştır. Geride kalan iki yıllık sürede, proje geliştirme ve uygulamanın yanısıra birliğin sevk ve idaresi ile temsilinde ortaya konan vizyon, yönetim kurulumuzda derin ayrılıkların oluşmasına yol açmış, bu durum birliğin sağladığı faydayı minimumum da altına indirecek kadar zafiyete neden olmuştur. Sonuç olarak bu nahoş ortamda yönetim kurulunun görev yapma imkanı ortadan kalkmıştır."İstifa eden 15 üye, 'işlevsizliğin had safhada, kişisel hırs ve menfaatlerin ön planda olduğu bir ortamda görevde kalma ısrarının, sorumlusu olduğukları şehirlere, sektörlere ve ihracatçılara zarar vereceği' düşüncesiyle dört yıllığına seçildikleri tüm görevlerden 15 Mayıs 2020 tarihi itibariyle ayrıldıklarını açıkladı.

YÖNETİM KURULU DÜŞTÜ 

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği'nde bu sabah yaşanan istifalarla ilgili konuşan eski Başkan Yardımcısı Ergin Civan, yönetim kurulunda çoğunluğun istifa etmesi üzerine yönetim kurulunun da düştüğünü ve yetkinin genel sekreterlikte olduğunu söyledi. Civan, 60 gün içinde de genel kurul yapılması ve yeni yönetim kurulunun belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: