Antalya
14.05.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Bu ara binaya, arsaya yatırım yapmayın
Bu ara binaya, arsaya yatırım yapmayın

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği ) gündem değerlendirmelerinde bulunmak üzere M.Aykut Ege Başkanlığında üyelerin katılımı ile Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Kurtoğlu’nu konuk etti. ZOOM üzerinden gerçekleşen Online toplantı büyük ilgi çekti.

 

Bir süre daha online toplantılara devam…

YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege yaptığı açılış konuşmasında, Koronavirüs nedeniyle bir süre daha Online toplantılara devam edeceklerini belirterek, “Koronavirüs nedeniyle çok sıkıntılı ve zor bir süreç içerisinden geçiyoruz. Yavaş yavaş normalleşmelerin başlaması ile bir hareketliliğin olduğunu da görüyoruz. Umarım kısa sürede bu durumdan çıkılır ve önce sağlık ardından da ekonomik anlamda daha rahat bir duruma geliriz. İnşallah bu zor dönemi de en kısa sürede atlatacağız. Buna inanıyoruz. Bir süre de daha bu şekilde online toplantılarımıza devam edeceğiz” dedi

Konuk Prof. Dr. Ramazan Kurtoğlu’na katılımları için teşekkür eden Başkan Ege, “ Konuğumuz Akademisyen Prof. Dr. Ramazan Kurtoğlu, yazdığı kitaplar ve televizyon programları ile geniş kitlelere hitap eden bir isim. Kendisi de Serikli olan Hemşehrimizi bugün ağırlıyoruz. Kendisinden koronavirüs sonrasında yeni dünya düzeninde bizlerin neler beklediğini ve sanal para, Lego din ve Senteteik İnsan konularında farklı bilgiler aldık. Oldukça etkileyiciydi”dedi.

Antalya Serikli ve Yörüğüm!

“Koronavirüs,Sanal para,Logo Din, Senteteik İnsan” konusunu işleyen Prof. Dr. Ramazan Kurtoğlu, YÖRSİAD üyeleri ile bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirererek, kendisinin de Antalya Serikli ve Yörük olduğunu, babasının Şampiyon milli güreşçi ve yağlı güreş pehlivanlarından Rahmetli Muharrem Kurt olduğunu söyledi. Antalya’nın her zaman kendisinde büyük bir yeri olduğuna dikkat çeken Kurtoğlu “Antalyalı olmak ayrıcalıktır. Dünyayı gezdim, 50 ye yakın ülke, havai dahil. Antalya gibisini görmedim” dedi.

Koronavirüs, kertenkelenin kuyruğudur!

Koronavirüs’ü Kertenkelenin kuyruğuna benzeten Prof. Dr. Ramazan Kurtoğlu, “ Aslında Koronavirüs kertenkelenin kuyruğudur.  İnsanlık 50 yıldan sonra 5 aydır laboratuar ürünümü- değil mi, aşı ne zaman bulunacak geyiği ile meşgul.Sanal para,Tarım ve hayvancılıkta yıkım,400 milyondan fazla tam zamanlı işsiz,nanoçip ve ekonomik sosyal siyasi küresel kaos kapıda. Koronavirüsün önümüzdeki 1-5 yılda getireceği küresel riskler; İşsizlik, hiper enflasyon,gıda tedarik zincirinde kopma ve kıtlık,bölgesel ve devasa kitle göçlerine bağlı olarak iç savaşlar ülkelerarası savaşlar. Bu arada gıda ve suda kendi kendine yeten ülkeler de bu savaşın galibi olacak” dedi.

Tarlaya yatırım yapın!

YÖRSİAD üyelerinin sorularını cevaplayan Prof. Dr. Ramazan Kurtoğlu,”Gelecek için ne gibi yatırımlara yönelmeliyiz?” sorusuna da şu cevabı verdi:

“Birinci önerim geleceğiniz ve çcouklarınız için portföyünüzde altın bulundurun. Altın inanılmaz yerlere gidecek. Bunu göreceksiniz. Sakın ola bu ara binaya, arsaya da yatırım yapmayın. Yatırımınız tarlaya olsun. Üç yıl sonra müthiş bir dünya geliyor.  Benin yatırım aracım altın ve tarla. Ata tohumları önemli. Arazilerinizde ekim yapın. Küresel boyutta gıda tedarik zincirindeki kopma- sınırsız dolar basımı-hiper enflasyon-geçim sıkıntısına bağlı kaotik bir döneme giriyoruz. Her kaos savaş çıkarır. Türkiye’nin geleceği için iktidarında muhalefetinde hadiseleri yeni bir bakış açısıyla okuma zarureti var”

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: