Antalya
27.03.2020
A
GENEL , GÜNCEL
50 bin maske 25 bin eldiven
 50 bin maske  25 bin eldiven

ANTBİRLİK ve Serik Ziraat Odası Başkanı Mustafa Yavuz, Covid-19 koronavirüs salgını nedeni ile Türkiye’ye örnek olacak kampanya imza atarak, çiftçiye 50 bin maske ve 25 bin eldiven dağıttı

Son yıllarda çiftçi odaklı projelerle dikkat çeken ANTBİRLİK, tüm Türkiye’ye örnek olacak bir projeye imza atarak Serik’te 50 bin adet maske ve 25 bin adet eldiven dağıttı. Koronavirüsü vakalarının her geçen gün artış göstermesi ve halkın maske bulmakta zorlanması nedeniyle başlatılan kampanyada, önce iki özel firma ile 25 bin adet cerrahi maske üretimi için anlaşma yapıldı ve 25 bin adet de tek kullanımlık eldiven tedarik edildi.

SİPARİŞ İKİYE KATLANDI

Gece gündüz çalışarak maske üretimine geçen iki firmanın ürettiği maskeler ile eldivenler Serik İlçe Meydanı’na kurulan stant ile halka dağıtılmaya başlandı. Yoğun talep üzerine ANTBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, ikiye katladığı maske sipariş sayısını 50 bin adete çıkardı.

5 BİN MASKE VE ELDİVEN

Ayrıca, başta Serik Kaymakamlığı olmak üzere riskli dönemde gece gündüz koronavirüs ile mücadele eden güvenlik güçleri; Emniyet, Jandarma, Kamu Kurum Müdürlükleri ve STK temsilciklerine toplam 5 bin adet maske ve eldiven dağıtımı yaptırdı.

KÖYLERE EKİP

ANTBİRLİK tarafından, köylerde maske bulma fırsatları olmayan özellikle yaşlı ve ihtiyaç sahibi halkı maske ile buluşturmak için özel ekipler kuruldu. 3 ayrı ekip köylerde maske dağıtımına başladı. Aynı zamanda da ekipler, halkın koronavirüsten korunmaları için belirlenen 14 altın kurala uymaları için uyarı yapıyor.

KAMPANYA DEVAM EDECEK

Kampanyayı kendilerine düşen görevin bir parçasını yerine getirmek için başlattıklarını ifade eden Başkan Yavuz, “Bu zorlu süreci halkımızın sabrı ve devletimizin gücü ile aşacağız. Halkımız evde kalsın, biz her zaman onların ve devletimizin emrindeyiz” diyerek ilerleyen günlerde bu tür kampanyaların süreceğini açıkladı. Başkan Yavuz, Serik’te kampanyaya kendisi de katılarak halka kolonya ikram edip maske verirken “Evde kal, çıkmaya mecbur kalırsan da maske tak” uyarısında bulundu.

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: