Antalya
20.03.2020
A
SPOR
Sporda hayat durdu
Sporda hayat durdu

Koronavirüs salgını nedeni ile amatör maçlardan sonra Süper Lig maçları da süresiz ertelendi. Spor Bakanı Kasapoğlu, yaşanacak gelişmelere göre liglerin ne zaman başlayacağına karar vereceklerini söyledis

 

Süper Lig'de merakla beklenen erteleme kararı çıktı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbol, basketbol, voleybol federasyonlarının başkanları ve Kulüpler Birliği Vakfı ile yaptığı toplantının ardından liglere süresiz ara verildiğini açıkladı. Süper Lig ile beraber basketbol ve voleybol ligleri de ertelendi.

 

BAŞLAMA TARİHİ BELİRSİZ

Futbol, voleybol, basketbol federasyonları ve Kulüpler Birliği başkanlarıyla yaptıkları toplantıda ligler için erteleme kararı verdiklerini belirten Kasapoğlu, “Umarım bu süreci daha iyi geçirir ve güçlenerek çıkarız. Erteleme süresi boyunca sporcularımızın sağlığı bizim için çok önemli. Bunlar için gereken tedbirleri almak durumundayız. Yabancı sporcuların yurt dışı konularına hassasiyet gerekiyor. Başkanlarımızla bunu konuştuk. 14 gün karantina süreçlerini ciddi şekilde takip edeceklerini söylediler” diye konuştu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ise liglerin başlayacağı tarihi daha sonra belirleyeceklerini söyledi.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: