Antalya
18.03.2020
A
SPOR
Charles karantinada
Charles karantinada

Geçirdiği sakatlık nedeni ile Fransa üzerinden ülkesi Brezilya’ya giden Charles Fernando, Türkiye’ye dönmeye hazırlanırken koronavirüs salgını nedeni ile karantinaya alındı. Charles’in, Fransa üzerinden ülkesine gittiği için, tedbir amaçlı karantinaya alındığı öğrenildi

Geçirdiği sakatlık nedeni ile tedavi görmek için ülkesi Brezilya’ya giden Antalyasporlu Charles Fernando, Fransa üzerinden Brezilya’ya gittiği için 2 haftalık karantinaya alındı. Tecrübeli futbolcuya test yapılacağı ve test sonucuna göre karantina sürecinin netlik kazanacağı öğrenildi. Yaşadığı sakatlık sorunlarında ülkesindeki doktoruna tedavi olan Charles’ın, tedavi sürecinin dolduğu, Türkiye’ye dönmeye hazırlanırken böyle bir durumla karşılaştığı ifade edildi. Charles’tan gelen haber Antalyaspor’da tedirginlikle karşılandı.

GÜVEN KAYBEDİLDİ

Teknik Direktör Tamer Tuna, Charles’i 2 günlük tedavi için ülkesine gönderdiklerini ancak dönüş sorunu yaşadığını belirterek, liglerin ertelenmesi gerektiğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde yabancı oyuncularımın ailelerinin ve arkadaşlarının Antalya’ya geldiğini ve hala otelde kaldıklarını belirten Tuna, “Biz bu insanlarla birlikte yaşadık. Hasta değiliz ama potansiyel hastayız. 7 oyuncumuzda gribal enfeksiyon var. Güvenin sağlık anlamında kaybedildiği bir dönem yaşıyoruz" diye konuştu.

MAÇLAR OYNATILMAMALI

Futbolcuları Sinan Gümüş’ün anne ve babasının Almanya’dan geldiğini belirten Tuna, Sinan’ın tedirgin olduğu için ailesine dokunamadığını belirtti. Futbolcuların ailelerine sarılamadığını belirten Tuna, şunları söyledi: “Soyunma odasında herkes tereddüt içerisinde. Göz göze geliyoruz ve bu teması duygularımızla yaşatıyoruz. Soyunma odasında birlikteyiz, aynı tabaktan, çatal, bıçaklarla yemeğimizi yiyoruz. Önlem alsak da potansiyel olarak virüse açık bir ortamdayız. Şu an bile bu ortamda virüse açığız. Kişisel tercihim, maçların oynatılmaması yönünde”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: