Antalya
11.03.2020
A
KÜLTÜR-SANAT
Eğitim Sen'den Plastik Sanatlar Sergisi
Eğitim Sen'den Plastik Sanatlar Sergisi

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim sen) Antalya Şubesi'nin her yıl düzenlediği Plastik Sanatlar Sergisi'nin 19'uncusu Aydın Kanza Kültür Salonu'nda açıldı.

 Ayşe Topçu, Ayşegül Karagözoğlu Arslan, Barbaros Aksu, Bülent Tüfekçi, Elmas Çalışkan, Cem Özaydın, Çiğdem Altıntaş Peker, Derya Derya Yılmaz, Fahrettin Kaya, İshak Kalaç, Mustafa Özdemir, Müjgan Ezer, Müşerref Gönülaçar, Sevda Kesim, Soner Kolbüken, Şafak Sav ve Tekin Fırat'ın eserlerinin yer aldığı sergi 14 Mart Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

'SANATA KÜFREDEN ANLAYIŞ İKTİDARDA'

Sergi açılışında konuşan Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin sönmez, "Plastik sanatlar Sergimiz kuruluş yıldönümümüz dolayısıyla her yıl gerçekleştirdiğimiz bir sergi. Sanata bakış AKP iktidarıyla birlikte çok değişti. Sanata küfreden bir anlayış iktidarda. Sanata küfreden iktidara karşı sanatı sonuna kadar savunan, sanatı yaygınlaştırarak halka maleden bir anlayışla bu çalışmalarımızı yürütüyoruz" dedi.

'KÜLTÜR SANATA ÖNEM VEREN BİR SENDİKAYIZ'

Eğitim Sen sadece sokaklarda ekonomik demokratik haklar için mücadele veren bir sendika olmadığını; kültür sanat faaliyetlerini de ön planda tutan, kültür sanatı geliştirmeye çalışan bir sendika olduğunu belirten Nurettin Sönmez, "8 Mart'ta yapılan kadın yürüyüşünde  koromuzun verdiği konser, açmakta olduğumuz bu sergi, lise öğrencileri arasında her yıl düzenlediğimiz kompozisyon yarışması bu konudaki örneklerimiz. Bunlara yenilerini ekleyeceğiz.  Sanatçı arkadaşlarım başta olmak üzere sergimize emek veren tüm arkadaşlarıma ve açılışımıza katılan dostlarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

MURATPAŞA DESTEĞİ

Açılışta hazır bulunan Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz da yaptığı konuşmada, belediye olarak sanata destek vermeye devam edeceklerini belirterek, emekleri için Eğitim Sen yönetimine, sergide eseri bulunan sanatçılara ve katılımcılara teşekkür etti.   Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: