Antalya
04.03.2020
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Çavuşoğlu’na torpil tepkisi
Çavuşoğlu’na torpil tepkisi

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, ALES ve yabancı dil sınavlarında 49 kişilik listede sonuncu olan yeğeninin eşini Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde yüksek lisansa torpille kabul ettirmekle meşgul olduğunu belirterek,  "Bu ortaya çıkınca da talimat verip, üniversitenin açıkladığı sınav sonuçlarını sitesinden sildirmekle, o da yetmeyince, birileri bu durumu haber yapınca, mahkeme kararıyla erişim yasağı koydurmakta meşgul" ifadelerine yer verdi.

 

DIŞ POLİTİKA İFLAS ETTİ

"Bakanlık yaptığı dönemden beri ülkemizin dış politikası iflas etmiş durumda, komşularımızla sıfır sorun politikasından savaşın eşiğine geldik. Ülkemiz her gün şehit haberleriyle yas tutarken, Bakan bey yeğenin torpiliyle uğraşmak yerine, dış politika hatalarını düzeltmek için çaba sarf etse" diyen Hasan Şahin, "Ülkemizin dış politikasının çökmesinin en ağır sonuçlarını Antalyamız yaşıyor. Antalya tarım, turizm ve sanayi sektörleriyle dış politikaya bağlı bir ekonomi kenti. Antalyalı bakanın yönettiği dış politika sayesinde kentimizin ekonomisi de sürekli tehdit altında" şeklinde konuştu.

 

ANTALYA DİKEN ÜSTÜNDE

"Sözüm ona bu kentten çıkmış bir bakan var ama Antalya’nın gençleri şehit, Antalya’nın çiftçisi her sezon korkuda, telaşta, Antalya’nın turizmcisi her sezon başı felaket korkusuyla diken üstünde" diyen Şahin, "Antalyalılar AKP'nin gerçek yüzünü her geçen gün daha iyi görüyor. Antalyalılar ilk seçimde AKP iktidarını yakasından düşürecek, sırtından indirecektir" dedi.   Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: