Antalya
19.02.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
En büyük sorun istihdam
En büyük sorun istihdam

MMO Şube Başkanı Doç. Dr. İbrahim Atmaca, 3181 üyesi olan odalarının en önemli sorununun istihdam olduğunu belirterek, “Bu sorunu çözmek için, önümüzdeki dönem eğitimlere ağırlık vereceğiz” dedi

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube’nin 14. Dönem Yönetimine seçilen Doç. Dr. İbrahim Atmaca ve yönetimi Antalya basını ile bir araya geldi. Toplantıya Şube Başkanı Doç. Dr. İbrahim Atmaca, Şube Başkanvekili Devrim Kılıç, Şube Sekreteri Şenay Demiralay, Şube Saymanı Barış Tuncer, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Taşkın, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mukaddes Güler, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Topçu ve üyeler katıldı.

EĞİTİME AĞIRLIK

Makine mühendisleri odası olarak en önemli sorunlarının istihdam olduğunu belirten Şube Başkanı Doç. Dr. İbrahim Atmaca, “Odamıza kayıtlı 3181 üyemiz var. Genç meslektaşlarımızın niteliklerini artıracak eğitimler hazırlıyoruz. Bilgisayar destekli eğitimleri şubemizde yapıp, dijitalleşme farkındalığına imza atmak istiyoruz. Bu çalışmalarla, nitelikli mühendis arayan işyerleri ile, iş arayan mühendisleri buluşturacağız. Bu konuda Organize Sanayi Bölgesi ile ortak projelere imza atacağız” dedi.

YÜZDE 40’A KIRMIZI ETİKET

Oda olarak kentteki asansörlerin denetimlerini gerçekleştirdiklerini belirten Atmaca, Muratpaşa ve Manavgat’taki asansörlerin denetimlerini gerçekleştirdiklerine işaret etti. Muratpaşa’da son 2 yılda yapılan denetimlerde asansörlerin yüzde 40’ına kullanılması sakıncalı anlamına gelen kırmızı etiket yapıştırdıklarını belirten Atmaca, “Bizim denetimimizden sonra 2 aylık süre veriliyor. Bu süre içinde eksikliklerini gideren asansörler kullanılabiliyor” diye konuştu.

Hasan YAVAŞLAR

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: