Antalya
14.02.2020
A
YAŞAM
14 Şubat'ta emojili, kalpli çekim noktası
14 Şubat'ta emojili, kalpli çekim noktası

MANAVGAT Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü için yeni kent meydanına emoji ve kalp figürlü fotoğraf çekim noktası yaptı.

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in talimatıyla 14 Şubat Sevgililer Günü için yeni kent meydanında emojili, kalpli fotoğraf çekim alanı hazırlandı. Alana #aşkilemanavgat başlık etiketiyle (hashtag) yerleştirilen içine girilebilir kalpli hediye kutusu ilgi çekerken, emojili yüz ifadeleri beğeni topladı. Manavgatlılar özellikle akşam saatlerinde ışıklandırılan çekim alanına geldi. Uygulama turistlerin de ilgisini çekti.

SEVGİ EMEKTİR

Manavgat Başkan Şükrü Sözen kalpli, emojili fotoğraf çekim noktasının sadece 14 Şubat Sevgililer Günü'nde değil sürekli olarak kent meydanında kalacağını söyledi. Tüm Manavgat halkının Sevgililer Günü'nü de kutlayan Başkan Şükrü Sözen, "İnsanoğlu açısından sevgi, huzurlu ve mutlu bir yaşamın sürdürebilmesi için çok önemlidir. Hayatımızı sevgi üzerine inşa etmek ve onu kalıcı kılmak kişisel mutluluğumuzun temel koşuludur. Bu nedenle insanlar, sevgiyi bulmak ve yaşatmak için her zaman üstün çaba göstermektedir. Sevgiyi ve Sevgililer Günü'nü sadece kadın- erkek ilişkilerine indirgemek de eksik bir yaklaşım olur. Sevgili, sevilendir. Kendisiyle barışık yaşayan, insanları seven, yaşadığı yeri seven, doğayı ve içindeki her şeyi seven insanların oluşturduğu toplumlar, sosyal barışı yakaladıkları için geleceğe daha güvenle bakar. Bizim de sevgilimiz, sevdiğimiz, onun için emek harcadığımız, yaşadığımız yer Manavgat'tır. Manavgat bizim sevdamızdır. Manavgat'ımız sevgiyle, birliktelikle, barışla gelişecek, büyüyecek çok daha iyi konumlara gelecektir. Sevmek kadar sevgiyi ifade etmek çok daha önemlidir. Manavgat'ımız da küçük, büyük, genç, yaşlı herkesin yaşantılarını sevgi üzerine inşaat etmek ve bu sevgi ve barış ortamının kalıcı olmasını sağlamak en büyük hedefimizdir. Kentimizde sevgi ve mutluluk alanlarını oluşturmaya devam edeceğiz. Bu nedenle 'Aşk ile Manavgat' sloganımız ile fotoğraf çekim alanı oluşturduk. Herkesin Sevgililer Günü'nü kutluyorum" dedi.      DHA            

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: