Antalya
12.02.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Büyükşehir 11 hastanın daha yüzünü güldürdü
Büyükşehir 11 hastanın daha yüzünü güldürdü

Büyükşehir Belediyesi, hasta yatağı yardımlarıyla hasta ve hasta yakınlarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Finike, Demre ve Korkuteli'de yatağa bağımlı 11 vatandaşa otomatik hasta yatağı yardımı yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Antalya'nın dört bir yanından gelen hasta yatağı yardımlarını sosyal hizmet uzmanları tarafından yerinde yapılan incelemenin ardından karara bağlıyor. Büyükşehir Belediyesi son olarak Demre, Finike ve Korkuteli'de 11 vatandaşa tam donanımlı hasta yatağı teslim etti.

 

HASTA YATAĞI SEVİNCİ

 

Finike'nin Turunçova Mahallesi'nde 71 yaşındaki böbrek ve omurilik rahatsızlığı olan Keriman Korkmaz'ın talebinin olumlu sonuçlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Finike Hizmet Birimi ekipleri, Korkmaz'a hasta yatağını teslim etti. Ekipler, Finike Hasyurt Mahallesi'nde de 79 yaşındaki felçli Kübra Aktaş'ın evinde hasta yatağı kurulumu gerçekleştirdi.

 

MUHTAR TALEP ETTİ

 

Finike'de omurilik rahatsızlığı nedeniyle hareket edemeyen 68 yaşındaki Kazım Biçer'in yardımına da Büyükşehir Belediyesi yetişti. Finike Kum Mahalle Muhtarı Niyazi Yıldız'ın Büyükşehir Belediyesi'ni bilgilendirmesinin ardından yapılan inceleme sonucu Biçer'e hasta yatağı yardımı yapıldı. Haber merkezi

 

DEMRE'DE İKİ KİŞİYE HASTA YATAĞI

 

Demre'de ise Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet uzmanlarının yaptığı inceleme sonrası 81 yaşındaki parkinson ve alzheimer hastası Mehmet Kaplan ile şeker, tansiyon ve kalp hastası olan, 4 aydır da yatağa bağımlı hale gelen Ayşe Akfaki'ye hasta yatağı yardımı yapıldı.

 

KORKUTELİ'DE 6 KİŞİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli'de de Uzunoluk Mahallesi'nde ikamet eden 60 yaşındaki felçli Saliha Güvercin, alzheimer hastası 90 yaşındaki Raziye Kurt ile yaptığı kaza sonrası yürüyemeyen 29 yaşındaki Ramazan Tarayan'a hasta yatağı yardımında bulundu. Yelten Mahallesi'nde yatağa bağlı olan 77 yaşındaki Bekir Çam, doğuştan ortopedik engelli olan 51 yaşında Fatma Arslan ile Büyükköy Mahallesi'nde felçli 70 yaşındaki Abdullah Özkan'a tam donanımlı hasta yatağı verildi. Tam donanımlı hasta yatağına kavuşan vatandaşlar ve yakınları Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e teşekkür etti.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: