Antalya
27.01.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Peşkeş devri kapandı
 Peşkeş devri kapandı

CHP İl Başkanı Kumbul, Ak Parti İl Başkanı Taş'ın açıklamalarına cevap verdi 


CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taşı'ın Konyaaltı ihalesiyle ilgili iddialarına cevap veren açıklamasında,  "AKP İl Başkanı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer’in, Konyaaltı Sahil Projesinin alt yüklenicileriyle yaptığı toplantıdaki sözlerini kendisine bahane ederek gündem oluşturmaya çalışmış. Sayın Taş'a bir kez daha hatırlatıyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde peşkeş devri kapandı. Şimdi 'halk için, halka hizmet' devri başladı" ifadelerini kullandı.

 

YANDAŞ BASINA GÜVENMEYİN

"Öncelikle, Sayın Taş’a tavsiyemiz, kendi yarattıkları yandaş basına güvenmemesidir. Zira yandaş basında kullanılan haberde sözü edilen ses kaydı, gizli bir şey değildir. Yandaş basının 'ele geçirdik' diye kamuoyuna yutturmaya çalıştığı ses kaydının tamamını İbrahim Ethem Taş, arzu ederse Büyükşehir Belediyemizden alabilir" diyen Ahmet Kumbul,  "Toplantı yaklaşık 80 katılımcı ile yapılmış, taraflar bir araya gelmiş ve soruna çözüm aranmıştır. Aynı zamanda bu toplantı, belediye yetkilileri tarafından da kayda alınmıştır. Yani ortada casus filmlerindeki gibi bir sızdırma olayı yoktur. Sayın Taş’ı, bir an önce kendisini film senaryolarını bir kenara bırakarak gerçek dünyaya dönmeye davet ediyoruz" dedi.

 

HALK İÇİN HALKA HİZMET DEVRİ BAŞLADI

Taş'ın, “Bizim yaptığımız işlere çamur atmayı bırakın” dediğini belirten Kumbul, "Biz sizin yaptığınız işlere çamur atmıyoruz. Zamanında uyarılarımıza rağmen inat ederek yaptığınız Boğaçayı Projesinin sizden kalan çamurlarını temizlemeye çalışıyoruz. 'Bizim yaptığımız hizmetlerin temizliğini, boyasını badanasını yapın' demişsiniz. Keşke, sizden kalan kamu yararına bir proje olsaydı da bu işleri yapsaydık. Siz aslında diyorsunuz ki, 'bizim dünyanın en güzel sahilini peşkeş çektiğimiz Alkoçlar’a dokunmayın.' Belediyenin imkanları ile ANTEPE tarafından yapılan tesislerin bakımını, temizliğini güvenliğini belediyemiz üstlenecek, adrese teslim ihale ile tesise konan Alkoçlar sadece kira toplayacak. Sayın Taş, bir kez daha hatırlatıyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde peşkeş devri kapandı. Şimdi 'halk için, halka hizmet' devri başladı" diye konuştu.


KAF DAĞI'NDAN KAR BAĞIŞLANMIYOR

Taş'ın “Borç edebiyatı yapıyorsunuz” sözleri için,  "Belediyemiz, 6 milyar 206 milyon 733 bin TL borçla devralınmasına rağmen, bugüne kadar borç edebiyatı yapılmadığı gibi, bir yandan bu borçlar ödenirken, diğer yandan da sosyal yardımlar en verimli şekilde düzenlenmiş, Halk-Et gibi halkın ucuz et yemesini sağlayan projeler yaşama geçirilmeye başlanmıştır. Bu koşullar altında belediyemiz bu hizmetleri üretmeyi başarıyorken, bu borç olmasaydı kim bilir neler yapardı? Kaç öğrenci yurdu, kaç kreş açar, kaç noktada Halk-Et mağazaları kurardı. Bunun hesabını da size bırakıyoruz" ifadelerine yer veren Kumbul, Taş'ın “Başkan Böcek 200 milyon kredi talep etti, Cumhurbaşkanımız bu kredi talebini onayladı” sözleri için de şunları söyledi: "Sayın Taş, söz konusu kredi, belediye meclisinin kararı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilmiştir. Kimse kusura bakmasın. Sayın Cumhurbaşkanı kimseye Kaf dağından kar bağışlamıyor. Kaldı ki, bırakılan borç 6 milyarken, talep edilen 200 milyon TL’nin borç karşısındaki değerini de kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

 

DERSİNİZİ İYİ ÇALIŞMIYORSUNUZ

Taş'a, "Buralardan size ekmek çıkmadı, çıkmayacak" diye seslenen Kumbul, "Demek ki dersinizi çalışmıyorsunuz Sayın Başkan. Çok iyi biliyoruz ki, Büyükşehir Belediyemizin uygulamaya başladığı kamucu, halkçı, sosyal belediyecilik anlayışı sizin ilgi alanınızın dışındadır. Siz ancak, rantçı, betoncu ve peşkeşçi belediyecilik anlayışını bilirsiniz" sözlerine yer verdi.  Mustafa KOÇ


 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: