Antalya
15.01.2020
A
GENEL , GÜNCEL , POLİTİKA
'70'lik Türel' yargıdan döndü
'70'lik Türel' yargıdan döndü

Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Menderes Türel, "70'lik Türel" ve "Yörük Festivali'nde Gericilik Hortladı" başlıklı yazılarında kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle gazetemiz yazarı Mustafa Koç hakkında açtığı 20 bin TL'lik manevi tazminat davasını kaybetti.

Antalya 8. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin ret kararı verdiği davada Yargıtay'dan da ret kararı çıktı. Yargıtay'a kararın düzeltilmesi başvurusunda bulunan Türel'in bu talebi de 370 liralık para cezasıyla birlikte Yargıtay'dan döndü. Yargıtay 4. Dairesi'nin oy birliğiyle aldığı kararda, "Temyiz ilamında bildirilen gerektirici nedenler karşısında Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu’nun değişik 440. maddesinde sayılan nedenlerden hiç birine uygun olmayan karar düzeltme isteğinin reddine ve aynı kanunun 442/3. ve 4421 sayılı Kanunun 2. ve 4/b-l. maddeleri gereğince takdiren 370,00 TL para cezasının karar düzeltme isteyenden alınarak hazineye gelir kaydedilmesine ... oy birliğiyle karar verildiği" belirtildi.

 

ADINIZI 70'LİK' KOYARLAR

Mustafa Koç, 2015 yılında düzenlenen Yörük Festivali'nin açış konuşmasında, Mustafa Akaydın'ın başkanlığı döneminde düzenlenen Bira Festivali'ni kastederek, "Onlar festivallerini birayla açıyorlar, biz duayla açıyoruz" diyen Türel'i "70'lik Türel" ve "Yörük Festivali'nde Gericilik Hortladı" başlıklı yazılarıyla eleştirmişti. Koç, "70'lik Türel" başlıklı yazısında İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı olduğu dönemde içki yasağı koyan Fahrettin Kerim Gökay'ın kısa boylu - şişmanca olmasından yola çıkarak, akşamcıların kısa boylu - şişmanca şişesi olan 25'lik rakının adını "Fahrettin Kerim" koyduklarını hatırlatarak, Türel'e, "Antalya gibi turizmin başkenti bir şehirde içki düşmanlığına devam ederseniz, boyunuzun uzun olmasından yola çıkarak sizin adınızı da '70'lik Türel' koyarlar" demiş; Türel bu ifadeleri nedeniyle Koç hakkında manevi tazminat davası açmıştı.  Haber Merkezi

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: