Antalya
10.01.2020
A
GENEL , GÜNCEL , POLİTİKA
CHP'de son üç gün
CHP'de son üç gün

CHP’de bugün İbradı, Gündoğmuş, yarın Akseki ve pazar günü yapılacak Serik kongreleriyle ilçe kongreleri tamamlanmış olacak 

CHP'de merkez ve batı ilçelerinde kongreler tamamlandı. Doğu ilçelerinden Gazipaşa, Alanya, Manavgat örgütleri yeni yönetimlerini seçtiler. CHP'de ilçe kongreleri bugün İbradı, Gündoğmuş, yarın Akseki ve pazar günü yapılacak Serik kongreleriyle tamamlanacak.

DÖRT İLÇEDE 12 ADAY

Bugün yapılacak kongrelerde Gündoğmuş'ta Ali Ertürk, Türker Eren, İbradı'da Bülent Ülker, Hüseyin Kuyucu, Selim Özaltın, Zeki Alper ilçe başkanlığı için yarışacaklar. Akseki'de yarın gerçekleştirilecek kongrede ilçe başkanlığı için Mine Kaya ve Mustafa Kavasoğlu yarışırken, Pazar günü yapılacak Serik kongresinde mevcut başkan Yusuf Etli'ye Yusuf Dinç, Abdullah Akbaba ve İbrahim Demir rakip olacak.

11 ESKİ 4 YENİ BAŞKAN

CHP'nin daha önce yapılan 11 ilçe kongresinden mevcut başkanlarla yola devam etme kararı çıkarken, 4 ilçede başkanlar yenilendi.  Muratpaşa'da Hasan Şahin, Konyaaltı'nda Onur Duruk, Döşemealtı'nda Reşit Doğan, Aksu'da Kenan Yıldız, Manavgat'ta Aliye Coşar, Alanya'da Coşkun Karadağ,  Gazipaşa'da Ömer Güven, Kemer'de Hüsnü Ünal, Kaş'ta Vural Arıkan, Korkuteli'nde Yıldıray Çıldır, Elmalı'da Şakir Aydın, güven tazeleyen isimler oldu. Kepez'de Önder Kurnaz, Kumluca'da Arif Kocacık, Finike'de Aydın Arıcan, Demre'de Mete Hakan Caner, göreve yeni seçilen ilçe başkanları oldular.

İL BAŞKANLIĞI ÇOK ADAYLI

CHP'de il başkan adaylığı yarışı Nusret Bayar'ın adaylığını açıklamasının ardından yeni bir heyecana sahne oldu. Yarışta mevcut başkan Ahmet Kumbul ve Nusret Bayar'ın isimleri öne çıkarken, bu iki isim odağında farklı senaryolar çizilmeye başlandı. CHP İl Başkanlığına aday olacağını açıklayan diğer isimler Cengiz Gülebay, Adem Alkan ve Mustafa Şeker oldu. Mustafa Erdem, Nazmi Gündüz, Vahap Tuncer, Ayhan Zor, Altan Ayaz, CHP il başkanlığı konusunda adı geçen diğer isimler. CHP Genel Merkezi'nin tek adayla seçime gidilmesi yönündeki tavsiyesinin tabanda destek bulmadığı, birden çok adayla seçime gidileceği belirtiliyor.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: