Antalya
28.12.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Korkuteli’de borçlanma krizi
Korkuteli’de borçlanma krizi

KORKUTELİ Belediye Meclisi, İller Bankası'ndan 6 milyon 400 bin TL kredi kullanmak isteyen Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek'e yetki vermedi.
 


Korkuteli Belediyesi aralık ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek başkanlığında yapıldı. Toplantıda, yatırım ve cari borç ödemeleri için kullanılmak üzere, İller Bankası'ndan 6 milyon 400 bin TL gayri nakdi kredi çekilmesi ve bu işlemlerin yapılması için Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek'e yetki verilmesi görüşüldü.

AK PARTİ: YENİDEN GÖRÜŞÜLSÜN
Komisyonda gündem maddesine şerh koyan AK Parti meclis üyeleri Ogün Taş ve İsmet Senekçi ise daha önce satışa çıkarılan belediye arsalarının halkın alabileceği doğrultuda fiyatlandırılmasını isteyerek, satış olmadığı takdirde esnaf borcunun ödenmesi için kredi talebinin yeniden mecliste görüşmesini istedi.

SAADET VE CHP’DEN DE RET

Saadet Partili meclis üyesi Yüksel Atmaca ve CHP'li üye Hatice Demir de "Mevcut arsaların satışının yapılmasını talep ediyoruz. Daha önce 6 milyon TL pazar yerleri, 4 milyon TL kapalı hayvan pazarı ve borsası, 2 milyon 500 bin TL araç alımı için onay verdik. Yeni bir krediyi uygun görmüyoruz" dedi.

“İTTİFAMIZI BOZAMAZLAR”

Yapılan oylama sonucu borçlanma yetkisi reddedildi. Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, toplantıdan sonra yaptığı açıklamada; “Cumhur İttifakı Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin bizlere talimatla emanet ettiği, canımız pahasına koruyacağımız, ülkemiz adına en önemli emanettir. Dolayısı ile bir maddenin, üç beş kişinin şahsi kararları ile red edilmesi, ileriye doğru kararlı adımlarımızı bozamayacak, Korkuteli'mizin yakaladığı ivmeye set vuramayacak ve dahi İttifakımıza fitne,fesat sokamayacaktır” dedi.  DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: