Antalya
20.12.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Martı Grubu'ndan açıklama
Martı Grubu'ndan açıklama

Kemer'e bağlı Tekirova Mahallesi'nde bulunan 5 yıldızlı Martı Myra Otel'in icradan satışa çıkarılmasıyla ilgili otelin bağlı olduğu Martı Otel İşletmeleri A.Ş. ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'den açıklama yapıldı.

Açıklamada, halka açık Martı Otel İşletmeleri A.Ş. ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin bankayla kredi yapılandırmasına ilişkin protokol görüşmelerinin devam ettiği belirtildi. Açıklamada, karşılıklı çözüme yönelik görüşmelerin hızlandığı dönemde, bankanın protokol imzalanana kadar kalan zamanda hukuki takip süreçlerine devam etme tercihinin basında yer aldığı kaydedildi.

OLUMLU NETİCELENECEĞİNE İNANCIMIZ TAM

Türkiye ekonomisi içinde gerek döviz kazandırıcı gerekse istihdama katkısı açısından turizmin lokomotif sektör olduğu ve geçen dönemde yaşanan sıkıntıların başta devlet olmak üzere diğer tüm paydaşların katkısıyla geride bırakıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:  "Aynı dönemde grubumuz da kamuya açıklandığı üzere bu banka dışındaki tüm bankalarla yapılandırma süreçlerini geçen yıl tamamlamıştır. Tüm bu kuruluşlarla ilişkiler halihazırda sorunsuz bir şekilde sürdürülmektedir. Sektörümüzün ve Martı Grubu şirketlerinin mevcut finansal göstergeleri de bugün gelinen olumlu gidişatı teyit etmektedir. Tam bu ortamda bu bankayla finansal yapılandırma görüşmelerimiz halihazırda devam etmekte olup, çok kısa bir süre içinde olumlu neticeleneceğine de inancımız tamdır. 50 yılı aşkın süredir turizm sektöründe faaliyet gösteren sektörün öncü kuruluşları olan Martı Grubu şirketleri, faaliyetlerine tam ve kesintisiz olarak devam etmekte olup, ülkemiz ekonomisine katkı sağlamayı sürdüreceklerdir." (DHA)
 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: