Antalya
06.12.2019
A
ARŞİV , GÜNCEL
'Hastaneleri su basıyor' önergesi
'Hastaneleri su basıyor' önergesi

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek Kemer, Demre ve Elmalı devlet hastanelerinin yağışlı havalarda su almasını ve Antalya’da sağlık emekçilerinin uğradığı saldırıları soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

CHP’li Rafet Zeybek, Sağlık Bakanı Koca’nın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği yazılı önergesinde Demre Devlet Hastanesi, Kemer Devlet Hastanesi ve Elmalı Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ve eczane ünitelerini yağışlı havalarda su bastığı haberlerini hatırlatarak, bu hastaneleri hangi firmaların inşa ettiğini, firmalara ne kadar ödeme yapıldığını sordu.  AKP iktidarının sağlıkta dönüşüm adını verdiği sürecin ticari kaygıları ön plana çıkardığını belirten CHP’li Zeybek, önergesinde görüntüleme cihazlarında (BTR-MR) kota doldurulmadığı zaman firmaya fazla ücret ödemesi yapılıp yapılmadığının cevaplanmasını da istedi.

KAÇ KİŞİ SALDIRIYA UĞRADI

Zeybek'in önergesinde yer verdiği bir başka konu sağlık emekçilerine yönelik saldırılar oldu. Bakan Koca'ya Antalya'daki kamu hastanelerinde sağlık çalışanlarına yönelik son 5 yılda kaç fiziki, sözlü ve psikolojik saldırı olayı yaşandığını soran Zeybek,  “Gece gündüz, vatandaşlarımıza sağlık hizmeti veren; bu fedakârlıklarına rağmen sürekli fiziksel ve sözlü şiddete uğrayan sağlık emekçilerimize karşı işlenen suçların caydırıcılığı ne yazık ki az, toplumsal şiddetin her geçen gün arttığı ülkemizde sağlık emekçilerine karşı artan şiddetin önlenmesi için ayrım gözetmeksizin tüm paydaşların görüşleri alınmalı ve gerekli tedbirler uygulanmalıdır” ifadelerine yer verdi.  Mustafa KOÇ 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: