Antalya
05.12.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
EMO'dan Sempozyum
 EMO'dan Sempozyum

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi tarafından 12-14Aralık 2019 tarihlerinde 10.Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM 2019) düzenlenecek.

 Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek sempozyumda; güneş, rüzgar, hidrolik, jeotermal, biokütle ve dalga enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları bilimsel, teknik, ekonomik, hukuki ve toplumsal boyutlarıyla masaya yatırılacak.

14 OTURUMDA 65 BİLDİRİ SUNULACAK

EMO Antalya Şubesi Başkan Yardımcısı YEKSEM Yürütme Kurulu Başkanı Şaban Tat, çevre dostu yenilenebilir enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımının önemine odaklanan sempozyum çerçevesinde 14 oturumda 65 akademik bildirinin sunulacağını söyledi.  Sempozyum süresince ayrıca 6 panel ve poster bildirilerden oluşan bir oturuma yer verileceğini belirten Şaban Tat, "Yine sempozyum kapsamında; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızda yenilenebilir enerji kaynakları ve yenilenebilir enerjinin ülkemiz ve dünyamız açısından önemi konularında farkındalık oluşturmak amacıyla, ilimizdeki ortaokul kademesindeki öğrencilere yönelik 'Temiz Bir Dünya İçin Yenilenebilir Enerji' temalı resim yarışması da düzenlenecektir" diye konuştu.

'ÜRÜN VE HİZMETLER DE YER ALACAK'

12 Aralık Perşembe günü saat 10.00’da başlayacak ve üç gün sürecek sempozyum çerçevesinde oluşturulacak sergi alanında yenilenebilir enerji sektöründeki firmaların, ürün ve hizmetleri ile yer alacağını belirten Tat, katılımın ücretsiz olduğu Sempozyuma www.yeksem.org sitesinden kayıt yapılabildiğini kaydetti. Tat, yaşanılabilir ve sürdürülebilir enerji faaliyetleri için meslektaşlarımızı, akademisyenleri, sektör temsilcilerini ve tüm ilgilileri, 10.Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi'nde aramızda görmek istiyoruz" dedi.   Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: