Antalya
05.12.2019
A
GENEL , GÜNCEL
AKM'de 'Antalya' yerine 'Atatürk'
AKM'de 'Antalya' yerine 'Atatürk'

ANTALYA Kültür Merkezi'nin (AKM) adı, Büyükşehir Meclisi kararıyla Atatürk Kültür Merkezi olarak değiştirildi. Binaya Atatürk Kültür Merkezi yazılı tabela da asıldı

11 Kasım'da gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi Meclisi Toplantısı'nda, Büyükşehir Belediyesi tasarrufundaki binaya Atatürk Kültür Merkezi adının verilmesiyle ilgili gündem maddesi oy birliğiyle kabul edilmişti. Mecliste alınan kararın ardından Başkan Muhittin Böcek'in talimatı ile Atatürk Kültür Merkezi tabelası binaya asıldı. 30 yılı aşkın süredir Antalya'nın kültür ve sanat hayatına hizmet veren bina, halk arasında daha çok Atatürk Kültür Merkezi olarak biliniyordu. Yapılan değişiklikle bu karışıklığın da önüne geçilmiş oldu.

 

ATASEM VE ATABEM

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in talimatıyla Büyükşehir Belediyesi'nin yaygın eğitim kurumu Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları'nın (ASMEK) ismi Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) olarak değiştirildi. Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezleri (AKBEM) de artık Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi (ATABEM) olarak hizmet verecek.

 

ATATÜRK'ÜN İZİNDEYİZ

 

Başkan Muhittin Böcek, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda yürümeye devam edeceklerini belirterek, "Her zaman Atatürk'ün izinde olmaya, onun 'Dünyanın en güzel kenti' dediği Antalya'mıza en iyi hizmeti layıkıyla yapmaya devam edeceğiz. Zaten vatandaşlarımız arasında Atatürk Kültür Merkezi olarak bilinen kültür merkezimizin adını meclis kararıyla da onamış olduk. Antalyalı hemşerilerimize hayırlı olsun. Her konuşmamın sonunda söylediğim, 'Atatürk'le kalın, Cumhuriyetle kalın, sevgiyle kalın' söylemimiz sözde değil özdedir. Antalyalı hemşerilerime destekleri için teşekkür ediyorum" diye konuştu. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: