Antalya
29.11.2019
A
GÜNCEL , YAŞAM
Çağlayan Anadolu Lisesi'nden Bilim Fuarı
Çağlayan Anadolu Lisesi'nden Bilim Fuarı

Çağlayan Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın 2'ncisi, Milli Eğitim Şube Müdürü Muhsin Bozdağ, okul müdürü Mehmet Parin, proje yürütücüsü Yeşim Özel, öğretmenler, öğrenciler ve okul aile birliği üyelerinin katıldığı törenle açıldı.

Açılış töreninde konuşan Çağlayan Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Parin, "Bu yıl 2'ncisini düzenlediğimiz 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nı gerçekleştiriyor olmanın mutluluğu içindeyiz. Bilim fuarları öğrenmeye istekli, düşünen, araştıran, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğretim yöntemlerinin en etkililerindendir. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda açacağımız fuar kapsamında 28 farklı projemiz yer alıyor. 80 öğrencimiz fuara katıldı, bu öğrencilerimize rehberlik eden 18 danışman öğretmenimiz var. Katılımlarından dolayı tüm konuklarımıza teşekkür ediyor, projemizin hayırlara vesile olmasını diliyoruz" dedi.

 

BU ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Fuarın TÜBİTAK'ın desteğiyle Çağlayan Anadolu Lisesi ekibi tarafından düzenlendiğini belirten Mehmet Parin, "Bilim fuarları genç beyinlerin, bilimin önemini kavrayıp birçok teorinin gerçek yaşamdaki işleyişini takip etmesini sağlar.  Bilim fuarları bilimsel düşünme becerilerini geliştiren en etkili öğretim yöntemlerinden biri olma yanında, bilimin günlük hayata uygulanmasının da en iyi deneyimlendiği bir yöntemdir. Çocuklarımızın, gençlerimizin bilimsel yetenek ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak, meslek sahibi olmak istedikleri alanlarda somut adımlar atabilmelerini sağlamak için bu tür etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.  

 

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI ÇIKABİLİR

Projeleriyle fuarda yer alan öğrenciler arasından geleceğin bilim insanlarının çıkabileceğini ifade eden Parin, "Ülkemizin 2023, 2071 vizyonları var. Öğrencilerimiz kendi alanlarında bu vizyonlara uygun çalıştıklarında ülkemizin söz sahibi yurttaşları arasında yer alabilirler. Asıl hedefimiz de budur" diye konuştu.  Parin'in konuşması ve kurdele kesiminin ardından fuar alanı gezildi. Öğrenciler katılımcılara projeleri hakkında bilgiler verdiler.   Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: