Antalya
20.11.2019
A
GENEL , GÜNCEL , YAŞAM
ASMO'dan E-Uygulamalar semineri
ASMO'dan E-Uygulamalar semineri

Antalya Serbest Muhabebeci Mali Müşyavirler Odası (ASMO)  tarafından düzenlenen E-Uygulamalar Seminerinin açış konuşmasını yapan Oda Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, meslek camiası olarak bu uygulamaların karşısında olmadıklarını, aksine bu uygulamalara destek verdiklerini söyledi.

'KAYIT DIŞI' UYARISI

"Kayıt dışılığın önlenmesini en çok isteyen camia biziz, ancak yetersiz alt yapılar yüzünden gece yarılarına kadar ofislerimizde kalmak istemiyoruz. Bu meslek camiası bunları hak etmiyor. E-fatura bizim problemimiz değil, fatura düzenlemek zorunda olan biz değiliz, müşterilerimiz" diyen Emrullah Tayfun Çavdar,  "Bu konu ile ilgili hem Ticaret Odası Başkanımızdan, hem Esnaf ve Sanatkâr Odaları Başkanımızdan bu uygulamanın tekrar gözden geçirilmesi konusunda bilgilendirme yapmaları yönünde desteklerini istedik" dedi.  Meslektaşlarını "kayıt dışı" konusunda uyaran  Çavdar, "Müşterilerinizin böyle talepleri olabilir. Bu sorumluluğu üstünüze almayın, bunun hukuki sonuçları olur" diye konuştu. Konuşmasını başarılı bir seminer dilekleriyle sona erdirdi.

 

E-UYGULAMALAR SUNUMU

Çavdar'ın konuşmasının ardından İstanbul SMMM Odası Eğitim Müdürü İnci Şalcı’ E-Uygulamalar konulu sunumunu gerçekleştirdi. Seminer, plaket sunumu ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: