Antalya
15.11.2019
A
GENEL , POLİTİKA
Delege seçimine müdahil değilim
Delege seçimine müdahil değilim

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, partide devam eden delege seçimlerine kesinlikle müdahil olmadığını söyledi

 

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, son günlerde bazı basın yayın organlarında, kendisine yönelik yıpratıcı nitelik taşıyan, hiçbir mantık bütünlüğü olmayan, gerçek dışı haberler yapıldığını belirterek, "Türkiye’nin içinde bulunduğu şu koşullarda, kamuoyunu buna benzer haberlerle işgal etmek, sorumlu ve sorgulayıcı habercilik anlayışıyla çelişmektedir. Araştırmacı ve soruşturmacı gazetecilik iddiasında olan basın emekçilerimizin, suni gündemler yaratarak parti içi konuları; somut hiçbir bilgi ve veriye dayanmadan, teyit etmeden gündeme getirmesini etik dışı bulduğumu ifade etmek isterim" ifadelerine yer verdi.

 

TARAF DEĞİLİM

"Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olarak, mahallelerde devam eden delege seçimlerine hiçbir şekilde müdahil olmadığım gibi, ilçe başkan adayları arasında da kamuoyuna yansıdığı şekilde taraf olduğum iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bu süre zarfına kadar, kamuoyunda yer alacak olan bu ve buna benzer iddialar asparagastan öte bir anlam taşımayacaktır" diyen Ahmet Kumbul, "İl yönetimi olarak, devam eden kongre sürecinin sağlıklı bir şekilde geçmesi, bir demokrasi şölenine dönüşmesi en büyük temennimizdir. Bu ortamın sağlanmasına yönelik gerekli çalışmaları yapmaktayız. İlçe kongreleri bittikten sonra, oluşacak il delegeleri üzerinden, tüzüğümüzün öngördüğü şekilde il başkanlığı adaylığım için çalışmalarıma başlayacağım" dedi.

 

HEDEF İKTİDAR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için, dün olduğu gibi, önümüzdeki süreçte de gecemizi gündüzümüze katarak, örgütümüzle birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. 31 Mart’ta bu memlekete baharı getireceğiz demiştik. Verdiğimiz sözü tuttuk. Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi, adaylarımızla, örgütümüzle koordineli, disiplinli bir şekilde çalışarak Antalya’da büyük bir zafer elde ettik" diyen Kumbul, "Bizim tek meşgul olduğumuz ve üzerinde titrediğimiz konu partimizi iktidara taşımaktır. Bu amaç doğrultusunda yerel seçimlerde elde ettiğimiz başarıyı daha üst bir noktaya taşımak, iktidara yürümek, halkımızın özlem duyduğu Türkiye’yi inşa etmek temel hedefimizdir" şeklinde konuştu.   Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: