Antalya
02.11.2019
A
GENEL
Dilşad Refizade İlkokulu’nda kan bağışına büyük destek
Dilşad Refizade İlkokulu’nda  kan bağışına büyük destek

 

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay Antalya Kan Bağışı Merkezi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Dilşad Refizade İlkokulu’nda kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.  Toplumda düzenli kan bağışının önemi hususunda farkındalık oluşturmak, gelecek nesillerin bu konuda bilinçli birer birey olmalarını sağlamak amacıyla imzalanan iş birliği protokolü kapsamında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası okul yönetimi ve veliler tarafından büyük ilgi gördü.

 

KAN VE CAN OLSUN PROJESİ

Dilşad Refizade İlkokulu Müdürü Gazanfer Oktay, “Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay Antalya Kan Bağışı Merkezi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında ‘Kan ver Can Olsun’ projesiyle okulumuz spor salonunda çok sayıda velinin katılımıyla gerçekleştirdik. 250’ye yakın duyarlı katılımcının olduğu projede 150 katılımcıdan kan bağışı alınmış olup diğer bazı velilerin ilaç gibi nedenlerle kan alınamamıştır” dedi.

 

 

HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

Kızılay tarafından gerçekleştirilen ‘Kan ver Can Olsun’ projesine destek veren katılımcılara çok sayıda kırtasiye malzemesi, baklava ve lokma ikram edildi. Okul Müdürü Oktay, “Duyarlılıklarından dolayı başta velilere ve okul yönetimi ve proje ekibinden Sami Yollu, Emine Gültekin Aydın ve Şule Kula’ya katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Haber/ Abdullah YÜKSEL

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: