Antalya
05.10.2019
A
GENEL , POLİTİKA
AK Parti’den ‘sızma’ operasyonu
AK Parti’den ‘sızma’ operasyonu

Davutoğlu ve Babacan’ın kurmaya hazırlandığı partilerin toplantılarına kendi arkadaşlarının da katıldığını belirten AK Parti İl Başkanı Taş, “Arkadaşlarımız gidip çaylarını içip, bize bilgi aktarıyor” dedi

Gündeme dair konuları değerlendirmek için il binasında basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurmaya hazırlandığı iki partiyi yakından takip ettiklerini belirtti. İki partinin de gözlemleri altında olduğunu belirten Taş, “Bizim arkadaşlarımızı yanlışlıkla toplantılarına davet ediyorlar. 'Gidin bir çay için sıkıntı olmaz' diyorum. Gidip çaylarını içip bize bilgi aktarıyorlar" dedi.

 

2-3 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Yeni kurulacak partilere geçmek için AK Parti’den 2-3 kişinin istifa ettiğini belirten Taş, aralarından ayrılan isimlerin Konyalı olduğuna dikkat çekti. AK Parti tabanında aktif olarak görev alan kimsenin istifa etmediğini belirten Taş, “Parti kurmak için sanırım 2023'ü bekleyecekler. Parti kurmak her liderin harcı değil. Parti kuracak iki ismin de lider vasfı olmadığını düşünüyorum. Mahalle temsilciliği yapan arkadaşlarımızı bile yanlarına alamadılar" şeklinde konuştu.

KONGRE TAKVİMİNİ AÇIKLADI

AK Parti’nin kongre süreci hakkında da bilgi veren Taş, şunları söyledi: “7 Ekim’de başlayacak delege seçimlerimizi Aralık ayı sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. İlçe kongreleri 1 Ocak-20 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak. İl kongresi ise Ağustos veya Eylül ayında yapılacak. Partimizin yönetimlerini yenileyerek dinamik kadrolarla 2023 hedeflerine gitmek istiyoruz”.

İLÇE BAŞKANLARININ DURUMU

Yeniden aday olup olmayacağı yönündeki soruyu da yanıtlayan Taş, “10 Mart 2018'de İl başkanı seçildim. Şu anda görevimin başındayım. Cumhurbaşkanımız bırak dediği anda gözümü kırpmadan bırakırım” dedi. Parti olarak hedeflerinin yapılacak ilk seçimlerde yüzde 50’yi geçmek olduğunu belirten Taş, “Bazı ilçelerde ilçe başkanları değişebilir. Heyecanını kaybeden arkadaşlarla yolumuza devam etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

3 KAVŞAK İÇİN ÖDENEK

Yerelde muhalefette olmalarına rağmen genelde iktidar olduklarını ve çalışmalara devam ettiklerini belirten Taş, Duralilar, Sanayi ve Korkuteli kavşaklarında trafiğin kilitlendiğini belirterek, “İlgili bakanlarla bu kavşaklar için görüşme yapıyoruz. Kavşakların yapılması için ödenek talebinde bulunduk ve birkaç ay içinde bu ödeneğin gelmesini bekliyoruz” dedi.

 

ZAMLARA ELEŞTİRİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i eleştiren Taş, ulaşıma ve suya gelen zamlara dikkat çekti. Ulaşıma yüzde 35, suya da yüzde 54 zam geldiğini belirten Taş, “Zamlardan vatandaşımız memnun değil, ulaşım esnafı da memnun değil. 200 otobüs esnafının aracı icra takibiyle bağlanmak üzere. Suya yüzde 20 ile 54 oranında zam yapıldı. Bizim 5 yıllık dönemimizde Antalya, Türkiye'nin en ucuz suyunu içiyordu, şimdi en pahalı suyu içer hale geldi. Böcek ASAT'ın alacaklarını tahsil etse zamma gerek kalmayacaktı" şeklinde konuştu.

BOĞAÇAYI TEŞEKKÜRÜ

Boğaçayı konusunda partisinin ve Menderes Türel’in acımasızca eleştirildiğini hatırlatan Taş, şunları söyledi: “Boğaçayı'nda incelemeler yaptık, yosunların temizlendiğini gördük. Talimatı veren Böcek ve temizliği yapan ekiplere teşekkür ediyoruz. Demek ki proje hatası değilmiş. Projenin doğru olduğunu kamuoyunu gösterdiği için arkadaşlara teşekkür ediyorum. Projenin devamını da yapacağım diyorlar, bu konuda da tebrik ediyorum. Böcek, bizim yarım kalan projelerimizi tamamlasın, temizliğini yapsın, yeter" dedi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: