Antalya
26.09.2019
A
SPOR
‘Kural’sız amatörler!
‘Kural’sız amatörler!

Tüm kulüplerin davetli olduğu ASKF ve TÜFAD’ın düzenlediği değişen oyun kuralları eğitimine, sadece Antalya 07 Spor Kulübü katılım gösterdi. Bölgesel Hakem Kurul Üyesi Ali Cumhur Doğan, değişen kuralları videolu gösterim eşliğinde detaylı bir şekilde anlattı

Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Antalya Şubesi tarafından organize edilen “2019-2020 Sezonu Antalya ASKF-TÜFAD-Sporcu ve Futbolseverler İçin Oyun Kurallarındaki Değişiklikler” konulu eğitim Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Seminerde Bölgesel Hakem Kurul Üyesi ve İl Hakem Kurulu eski başkanı Ali Cumhur Doğan, değişen oyun kuralları ile ilgili eğitim verdi.

TALEP KULÜPLERDEN GELDİ

ASKF ve TÜFAD tarafından tüm amatör takımlara ve antrenörlere davetiye gönderilmesine rağmen eğitime sadece Antalya 07 Spor Kulübü katıldı. Kulüplerden böyle bir talep geldiği için eğitim düzenlediklerini belirten ASKF Genel Başkanı Metin Bulut, Çok sayıda kulüp bize gelerek böyle bir eğitim istediklerini söyledi. Aynı şekilde birçok antrenör de TÜFAD Şube Başkanımız Şakir Filiz’den bu talepte bulunmuş. İki kurum olarak ortaklaşa bir eğitim düzenleyerek hakem hocamız Ali Cumhur Doğan’dan eğitim vermesini istedik. Ancak kulüplerin ilgi göstermemesi bizi üzdü” dedi.

HAKEM KURSUNA KATILIN

TÜFAD Şube Başkanı Şakir Filiz de, amatör futbol camiasının böylesine önemli bir toplantıya ilgisiz kalmasının talihsizlik olduğunu söyledi. Eğitim veren Ali Cumhur Doğan, bu sezon başı değişen kuralların videolu gösterim eşliğinde detaylı bir şekilde anlattı. Toplantıya katılan antrenör ve yöneticilere seslenen Doğan, “Futbolcularınızı mutlaka hakem seminerine gönderin. Sahada kuralı bilen ile bilmeyen futbolcu arasında çok fark oluyor. Hakem olmak istemeyen futbolcular bile kursa katılsın” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: