Antalya
19.09.2019
A
SPOR
Saha komiserleri artık kamu görevlisi
Saha komiserleri artık kamu görevlisi

Saha komiserlerinin kamu görevlisi olmasını sağlayan kanunun TBMM’de kabul edildiğini belirten TSKD Genel Başkanı Hüseyin Doğan, “Tüm saha komiserleri artık birer kamu görevlisi ve buna göre hareket etmek zorunda” dedi

Saha Komiserleri Derneği (SKD) Antalya Şubesi, 2019-2020 sezonunun açılışını Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. SKD Genel Başkanı Hüseyin Doğan’ın da katıldığı açış töreninde, Şube Başkanı Yücel Değirmenci, İl Hakem Kurulu Başkanvekili Turan Ökçün, saha komiserleri ve davetliler katıldı.

ARTIK KAMU GÖREVLİSİSİNİZ

Türkiye Saha Komiserleri Derneği Genel Başkanı Hüseyin Doğan, yaptıkları girişimler sonucu saha komiserlerinin birer kamu görevlisi olmasını sağladıklarını belirterek, komiserlerden kamu görevlisine yakışır şekilde hareket etmelerini istedi.  Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı ile görüşerek, saha komiserlerinin kamu görevlisi olarak kabul edilmesini sağladıklarını belirten Doğan, “Yaptığımız çalışmalar sonucu konu ile ilgili kanun, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçti. Bu sezondan itibaren, görev yapan saha komiserleri, artık birer kamu görevlisi olacak. Bu nedenle, saha komiserlerinin, kamu görevlisi gibi görev yapmasını ve özen göstermesini bekliyoruz” dedi.

SAHA KOMİSER SAYISI ARTMALI

Bayan saha komiseri sayısının artmasını istediklerini belirten Doğan, “Genel merkezimizde bayan yönetim kurulu üyesi yok. Antalya’da son yıllarda bayan saha komiseri sayısı hızla artıyor. İnşallah ilk genel kurulda, genel merkeze, bayan saha komiseri almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

100 SAHA KOMİSERİ VAR

Saha Komiserleri Derneği Antalya Şube Başkanı Yücel Değirmenci de, 2018-2019 sezonunda 30 olan saha komiseri sayısını açtıkları kursla 100’e çıkardıklarını belirterek, “Genç ve eğitim düzeyi yüksek bir kadromuz var. 60 kişilik aday saha komiseri adayı için seminer düzenledik ve eğitim sonunda staja tabi tuttuk” şeklinde konuştu.

ÖKÇÜN’DEN KURAL DERSİ

Konuşmaların ardından geçtiğimiz sezon en çok görev alan saha komiserlerine, uzun süre saha komiserliği yapanlara ve bayan üyelere plaketleri verildi. Törenin ikinci bölümünde ise İl Hakem Kurulu Başkanvekili Turan Ökçün, değişen oyun kurulları ile ilgili bilgi verip soruları yanıtladı. Saha komiserlerinin, sahada hakemlerin en önemli yardımcısı olduğunu belirten Ökçün, “İyi bir saha komiseri, bizim işimizi kolaylaştırıyor” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: