Antalya
17.09.2019
A
GÜNDEM , POLİTİKA
27 Mayıs’ı unutmadık
27 Mayıs’ı unutmadık

DP İl Başkanı Kartal, “27 Mayıs darbesinin ardından idam edilen demokrasi şehitleri Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu vefatlarının yıldönümünde rahmetle anıyoruz” dedi

“Bugün bir idamın yıldönümü değil! Bir suç şebekesi, seri cinayetlerinin ilk ikisini 58 sene evvel bugün işledi” diyen Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “Polatkanlar, Zorlular ve Menderesler... Bu milletin birliği ve dirliği için mücadele etmiş, hiçbir tasalluta boyun eğmemek adına vatanı için hayatını vakfetmiş onca yiğit; nihayetinde 58 sene önce işlenen 3 cinayet daha. Hesap edemedikleri nicelerinin yetişeceğiydi; fani bedenleri ayrılsa da bu diyardan bıraktıkları mücadele azminin, demokrasi mefkuresinin ölmeyeceği idi. Ölmediler, öldüremediler, öldüremeyecekler! Onlar, demokrasiye inanmışların şahsında yaşamaya devam edecekler” ifadelerini kullandı.

 

RAHMETLE ANIYORUZ

Kartal, “16 Eylül 1961’de Polatkan ve Rüştü’nün idamının ardından, bir gün sonra Adnan Menderes şehit edilmişti. Maliye eski Bakanımız Hasan Polatkan ile Dışışleri eski Bakanımız Fatin Rüştü Zorlu’yu ölüm yıl dönümlerinde rahmetle anıyorum. Ülkemizin en zor dönemlerinde sorumluluk almaktan kaçınmayarak milletimiz ve devletimiz için büyük gayretler gösteren seçkin devlet adamlarımız Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu, milletimizin gönlünde unutulmaz bir yer edinmişlerdir. Hayatlarını trajik bir olay neticesinde kaybetmiş olmaları hepimiz adına oldukça üzüntü vericidir” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: