Antalya
Yayın Tarihi : 13.09.201911:26
Güncelleme Tarihi : 13.09.201911:26
A
GÜNDEM
Alanya'da 2 bin yağmur suyu gideri temizlendi
Alanya'da 2 bin yağmur  suyu gideri temizlendi

 

Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi koordinesindeki çalışmada Alanya Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri ile Alanya ASAT ekipleri, ilçe genelindeki yağmur suyu giderleri, şarampolleri ve kanalları tek tek kontrol ederek temizlik çalışması yaptı. Bu çalışmalarda kanal temizleme aracı, kanal görüntüleme aracı, süpürge araçları ve tankerlerin yanı sıra, her üç kurumun personeli görev yaptı.

GECE GÜNDÜZ ARALIKSIZ ÇALIŞMA

Ağustos ayının ikinci haftasında başlayan ve bir ay süren çalışmalardan sonra, Alanya merkez, Kargıcak, Mahmutlar, Tosmur, Oba, Konaklı, Payallar, Avsallar, Pazar Yeleri, Sanayi Çarşısı, Bulvar ve caddeler başta olmak üzere işyeri ve konutların yoğun olduğu bölgeler tek tek elden geçirildi. Gece ve gündüz aralıksız devam eden çalışmalar sonunda 2 bin yağmur suyu gideri ve mazgal temizlendi.

ALANYA RAHAT EDECEK

Üç kurumun işbirliğiyle başlatılan çalışmalar bundan sonra da aralıklarla devam edecek. Çalışmalar ile Alanya'nın olası su baskınına maruz kalmasını önlemek ve oluşabilecek zararları en aza indirmek amaçlanıyor. Yoğun tempoyla tamamlanan çalışmalar sonrası Alanya yağmur sezonunu daha hazır bir şekilde karşılamış olacak.(Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: