Antalya
20.08.2019
A
SPOR
Biz bir aileyiz
Biz bir aileyiz

Göztepe galibiyetini, “Aile bağları kuvvetli bir takım” olmalarına bağlayan Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “2 genç oyuncumuz ilk kez Süper Lig maçına çıktı. Ancak ailenin tecrübelileri onlara yardımcı oldu” dedi

Lige deplasmanda aldığı Göztepe galibiyeti başlayan Antalyaspor’da, 3 puan sevinci yaşanıyor. Hakem Zorbay Küçük’ün bitiş düdüğü ile birlikte Bornova Stadı’na gelen taraftarı ile galibiyeti kutlayan kırmızı-beyazlı ekip, soyunma odasında da sevinç yumağı oluşturdu. Başkan Ali Şafak Öztürk ve yöneticilerin de ortak olduğu galibiyet sevincinde marşlar söyleyip sloganlar atan futbolcular, Bornova Stadı’nın soyunma odasını adeta inletti.

 

UFUK VE MUKAİRU İLK KEZ

Alınan 3 puanı aile bağları kuvvetli bir takım olmalarına bağlayan Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, özellikle ilk kez bir Süper Lig maçında görev yapan futbolcularını kutladı. 21 yaşındaki Ufuk Akyol ile 19 yaşındaki Paul Mukairu’nun ilk kez Süper Lig maçında görev aldığını hatırlatan Korkmaz, “İlk kez oynayan oyuncularımı, tüm takımı, genç ve deneyimli oyuncularımı kutluyorum. Zor bir ambiyansta müthiş taraftar desteği ile oynayan Göztepe'yi yenerek lige galibiyetle başlamak önemliydi” dedi.

 

YAŞ ORTALAMAMIZ DÜŞTÜ

Savunma anlamında istediğimizi yaptıklarını, hücumda ise final paslarını daha iyi yapabileceklerini belirten Korkmaz, “Haklı bir galibiyet aldık. Sezon başında takımdan gelen ve gidenleri karşılaştırdığımızda yaş ortalamamız ciddi anlamda düşmüştü. Böyle bir ortamda tecrübeli futbolcuların gençlere yardımcı olmaları çok önemliydi. Zaten bizim en büyük özelliğimiz aile bağları kuvvetli bir takım olmamız. Geçtiğimiz sezon bu özelliğimiz ile başarılı olmuştuk, bu sezona da iyi başladık” şeklinde konuştu.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: