Antalya
10.08.2019
A
GENEL
Kırcami bir kez daha oybirliği ile
Kırcami bir kez  daha oybirliği ile

Olağanüstü toplanan Büyükşehir Meclisi, Kırcami için hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım imar planını oybirliği ile kabul etti. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, daha önce alınan kararın bozulması ile ilgili, “Vatandaş her şeyin farkında. Kimse kafasını kuma gömmesin” dedi

Büyükşehir Belediye Meclisi Olağanüstü Meclis toplantısında Kırcami’nin 1/5000 ve 1/1000’lik Nazım İmar Plan Revizyonlarına ilişkin itirazları karara bağladı. 29 gündem maddesiyle toplanan mecliste, Doğuyaka, Topçular, Mehmetçik, Yeşilova, Tarım, Kırcami, Güzeloluk ve Zümrütova Mahallelerinin tamamı ile Fener ve Çağlayan mahallelerinin bir kısmını kapsayan alanda hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Nazım İmar Planı revizyonuna ilişkin itirazlar görüşüldü. Komisyon kararı meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. 

 

BÖCEK’TEN TEŞEKKÜR
Kararın oy birliğiyle kabul edilmesinin önemine değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu konuda duyarlılık gösteren siyasi partilere, Büyükşehir meclis üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Kırcami vatandaşın kaderi değildir. Bu kadar hassas bir konunun oybirliği ile geçmesini ayrıca önemsiyorum” dedi. MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli ise, daha önce aldıkları karara rağmen, Koruma Kurulu’na itirazda bulunarak sürecin uzamasına sebep olan kişi ya da kişilerin kim olduğunun kamuoyuna açıklanmasını istedi.

VATANDAŞ HERŞEYİ BİLİYOR
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da Kırcami için geçen 5 yıllık süreçte yoğun bir çalışma sarf ettiklerini belirterek, “Geçtiğimiz 5 yıl içinde adeta nefes almadan çalıştık. Defalarca mesai saatleri dışında, hafta sonları toplantılar yaptık. 5 binlik aşaması 2009 – 2014 sürecinde Büyükşehir’den geçmiş planın binliğini, 18 uygulamasını defalarca revizyon teklif ederek Büyükşehir Belediye Meclisiyle beraber geçtiğimiz süreçte geçirdik. Bu süreçte en büyük hayal kırıklığını, geçtiğimiz yıl yaşadık. Ana davaya bakan mahkeme heyeti tamamen değiştirildi ve hemen ardından iptal kararı çıktı. İstinaf aşamasında karar düzeltildi ve seçim öncesi bizleri önemsemeyerek tapu dağıttılar. Kimse kafasını kuma gömmesin. İptal de ettirseniz, vatandaşımız ile birlikte sonuna kadar kovalar yine çözeriz. Ayrıca bu işe dahil olanları vatandaşlarımız iyi biliyor. Artık gölge etmeyin” dedi.


3. AŞAMA HİZMETE GİRİYOR
Meclis, 3. Aşama Raylı Sistem Hatları Yapımı İşi bünyesinde yer alan Varsak-Yeşiltepe arası güzergahın işletmesini 1’nci ve 2’nci Hafif Raylı Sistem Hattı yüklenicisi olan Antalya Ulaşım Hizmetleri A:Ş’ye devredilmesini de karara bağladı. 3. Aşama Raylı Sistem Hattı’nın Varsak-Yeşiltepe arasındaki güzergah Kurban bayramının birinci günü olan 11 Ağustos Pazar hizmet vermeye başlayacak. Hat bayram süresince ücretsiz yolcu taşıyacak. 

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: