Antalya
01.08.2019
A
GENEL
Turizm Birliği tek çatı altında olacak
Turizm Birliği tek çatı altında olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Turizm Birliği'ni büyüteceklerini belirterek, "Gazipaşa'dan Kaş'a kadar ilçelerimizi Turizm Birliğinin tek atısı altında topluyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Serik'te muhtarlar, STK temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile bir araya gelerek sorun ve önerileri dinledi. Toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Cansel Tuncer, daire başkanları, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt ve diğer bürokratlar da katıldı. "Serik Cumhuriyeti'ni konuşacağız" diye katılımcılara seslenen Başkan Böcek, “Kimsenin siyasi görüşüne bakmadan, kimseyi ötekileştirmeden, hep birlikte vatandaşın derdine derman olacağız. Yanlış giden işler varsa onları düzelteceğiz. 5 yıllık süre içerisinde de canla başla çalışacağız. Çünkü Antalya çok önemli bir yer" dedi.

 

SERİK TURİSTİ UNUTTU

 

Başkan Böcek daha sonra katılımcıların sorun ve önerilerini dinledi. Özellikle, kapalı pazar alanı olmaması yönünde sorunların dile getirildiği toplantıda, pazar yeri ile birlikte mevlit, düğün yapabilecekleri bir alan ihtiyacı gündeme geldi. Sinek ve haşere konusunda da bölgede sıkıntılar olduğu dile getirilen toplantıda, taşıma sistemi konusunda da Başkan Böcek'ten destek istendi. Serik ulaşım esnafının, Boğazkent ve Belekte yapılan taşımanın direkt Serik'e, Serik'ten Antalya'ya yapılması talep edilirken bölgede 80 otel olduğu ancak ilçenin turist görmediği ve esnafın turizmden faydalanamadığına dikkat çekildi. Serik'in turisti unuttuğunu belirten esnaf temsilcileri, ilçe belediye başkanının desteğiyle Serik'e turizm pazarı kurdurmak istediklerini ancak turist olmamasından dolayı korku duyduklarını anlattı.

TURİZM BİRLİĞİNİ BÜYÜTECEĞİZ

Turist gelmeden bir şey yapıp cazip hale getirmek gerektiğine dikkati çeken Başkan Böcek, “Serik'te yeme-içmeleriyle restoranlarıyla 5 yıldızlı oteller var, tatil köyleri var ama içeride 5 yıldızlı restoran var mı? Turist niye gelecek? Ben Turizm Birliği'nin de başkanlığını yapıyorum. Şimdi de bu birliği büyüteceğiz. Serik de içerisinde olacak. Gazipaşa'dan Kaş'a kadar sahilde hep birlikte ilçelerimizi turizm birliğinin tek bir çatısı altında topluyoruz. Burada neler yapılabilir? Gittiğiniz yerlerde müze varsa gidersiniz, tarih varsa gidersiniz. Serik olarak bunu planlamamız lazım. Biz Büyükşehir olarak üzerimize düşeni yapacağız. Turisti çekecek bir şey yapmak lazım. Neler yapılabilir en azından bir turist Serik içerisinde neler yapmalı, nerelerde dolaşmalı buna bakmalıyız" dedi.(DHA)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: