Antalya
21.07.2019
A
KÜLTÜR-SANAT
Şuur Devrimi okuyucusu ile buluştu
Şuur Devrimi okuyucusu ile buluştu

Gazeteci Ramazan Kalkan’ın uzun yıllar üzerinde çalıştığı kitabı, ŞUUR DEVRİMİ hafta sonu Aydın Kanza Parkı Sanat galerisinde yapılan lansman ile okuyucusu ile buluştu.

 

 

Gazeteci Ramazan Kalkan’ın uzun yıllar üzerinde çalıştığı kitabı, ŞUUR DEVRİMİ hafta sonu Aydın Kanza Parkı Sanat galerisinde yapılan lansman ile okuyucusu ile buluştu. Kitapta göze çarpan en dikkat çekici konuların başında toplumların içsel olarak bağlı olduğu tüm semavi dinlerin elçilerinin(Peygamberlerinin) insanlık tarafından yanlış anlaşıldığı teorisini gazeteci Kalkan tarafından ortaya atılması dikkat çekti. Kalkan yine kitabında ölüm sonrası, tanrı kavramı, cennet/cehennem olguları, dinlerin nereden çıktığı ve felsefesi, kıyamet projesi gibi konuların sır gibi saklanan gerçeğini okuyucuları ile paylaşıyor.

 ÖZEL BİR TEKNİKLE YAZILDI

Cumartesi günü okuyucu ile ilk defa buluşan kitabın her kesim tarafından okunması ve algılanabilmesi için özel bir teknik kullanıldığı öğrenildi. Yine, kitapta yabancı terimler, yabancı diller, karmaşık cümleler yerine çok sade bir dil kullanılması özel olarak tercih edilmiş. Yine içerikte konuların derinliği bakımından verilen mesajların anlaşılır olabilmesi düşüncesi ile binlerce yıl insanlara dolambaçlı yollardan anlatılıyormuş veya açıklanıyormuş gibi gösterilen din meselesi ve tüm spritüel konular çok kısa bölümlerle ilk defa anlaşılır seviyeye indirgendiği öğrenildi. Gazeteci Kalkan’ın eserinin içeriğinde, bugüne kadar hiçbir yerde yayınlanmamış bilgilerin olduğunu iddia ettiği “Şuur Devrimi” adlı kitabı kitapseverler tarafından şimdiden büyük ilgi gördü. Semerciler Yayınları tarafından piyasaya sürülen kitap, raflarda yerini aldı. Kitap, sanal ortamda da satışa sunuldu. Hasan YAVAŞLAR 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: