Antalya
16.07.2019
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Konyaaltı Kitap Fuarı 'Antalya' oluyor
Konyaaltı Kitap Fuarı 'Antalya' oluyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen Konyaaltı Kitap Fuarı'nın kaldırıldığını, fuarın "Antalya Kitap Fuarı" adıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleneceğini bildirdi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (AESOB) tarafından düzenlenen Esnaf Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen Konyaaltı Kitap Fuarı'nın kaldırıldığını, fuarın "Antalya Kitap Fuarı" adıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleneceğini bildirdi. "Dönemin Emniyet Müdürü, Antalya'nın korsan satışla ilgili Türkiye'nin ilk sırasında yer aldığını söylemişti. Korsan satışın ilk sırada olması, Antalya'da kitap okuyan sayısının çok olduğunu gösterir. Bu düşünceyle 'Okumak lazım' deyip, Konyaaltı Kitap Fuarı'nı başlattık" diyen Muhittin Böcek, "Şimdi Konyaaltı Kitap Fuarı'nı kaldırdık, 10 - 21 Ekim tarihlerinde 10. Antalya Kitap Fuarı'nı düzenliyoruz" dedi.

 

'ESKİ GÜNLERDEKİ FESTİVALLERE DÖNECEĞİZ'

"Altın Portakal'ı da özüne döndürüp, festivalin adını '56. Altın Portakal Film Festivali' yapıyoruz" diyen Böcek, "Altın Portakal Film Festivali için Gençlik Spor Müdürlüğü'müzden 10 bin kişilik Kapalı Spor Salonu'nun tahsisini aldık, Akdeniz Üniversitesi'yle de anlaştık" diyen Böcek, "Bu yıl eski günlerdeki festivallere döneceğiz. Belediye Başkanının CHP'li ya da AK Partili olmasına göre; CHP'liyse CHP'li arkadaşların, AK Partili'yse AK Partili arkadaşların katıldığı festivaller gördük. Bu yılki festivali bütün vatandaşlarımızla, bütün ilçelerimizle, herkesin katıldığı bir festival olarak yapacağız" diye konuştu.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: