Antalya
09.07.2019
A
SPOR
Altın çocuk; Mete
Altın çocuk; Mete

Kariyerinde Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında kazandığı altın madalyalar bulunan Milli Okçu Mete Gazoz, Berlin’de düzenlenen 2019 Okçuluk Dünya Kupası’nın 4. Ayağında iki altın birden kazandı

Milli sporcu Mete Gazoz, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen 2019 Okçuluk Dünya Kupası’nın 4. Ayağında klasik yay erkekler bireysel ve takım kategorilerinde çifte madalyanın sahibi oldu. Şampiyonaya Antalya’da yaptığı kampta hazırlanan Mete Gazoz, daha önce de Berlin’deki Dünya Kupası’nda ve Bulgaristan’daki Avrupa Grand Prix Yarışları’nda altın madalya kazanmıştı.

FİNALİ 6-0 KAZANDI
Gazoz, son olarak 1-7 Temmuz tarihlerinde Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası’nın 4. ayağında klasik yay erkekler finalinde, birinci olarak altın madalyayı kazandı. Final etabında Güney Koreli rakibi Bae Jaehyeon’u 6-0 mağlup ederek birinci olan Gazoz, klasik yay erkekler takımda da ekip arkadaşlarıyla birlikte mücadele ederek çifte madalyanın sahibi oldu. Okçumuz, geçtiğimiz yıl yine Berlin'de yapılan 4. ayak yarışmalarında da altın madalya ile ülkemize geri dönmüştü.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: