Antalya
08.07.2019
A
GENEL , GÜNCEL
Sadaka istemiyoruz
Sadaka istemiyoruz

Tüm Emekli Sen'e bağlı emekliler Attalos Heykeli önünde düzenledikleri toplantıda hükümetin emeklilere verdiği yüzde 5'lik ücret artışını protesto etti.

 Tüm Emekli Sen Antalya Şube Sekreteri Hülya Kara, "Hükümeti uyarıyoruz. Hakkımız olan, insanca yaşayacağımız düzeyde maaşlarımızda gerekli artışı yapın. Sizden yüzde 5'lik sadaka zamları değil, hakkımızı istiyoruz" dedi.

ARTIK NEFES ALAMIYORUZ

"Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında kamu emekçilerine ve emeklilere enflasyon karşısında ücretlerini korumak için maaş artışı yapılır. Bugüne kadar AKP iktidarının bu konuda sicili bozuktur. Yaptıkları sözüm ona maaş artışları daima reel enflasyonun altında kalmıştır. İktidarın güdümündeki TÜİK' in maaş ve ücret artışlarını baskılamak için rakamlarla oynadığı kamuoyunca zaten bilinmektedir." diyen Hülya Kara, "Dolayısıyla hem gerçek enflasyonun altında yapılan artışlar, hem de refah payının emeklilere yansıtılmadığı düşünülürse, her yıl maaşlarımızda ciddi kayıplar yaşanıyor. Artık nefes alamıyoruz. Zorunlu giderlerimizi karşılayamıyoruz. Mutfaklarımızda yangın var. Bırakın eti, balığı, soğan, patates, ekmek alamıyoruz. Kiramızı ödeyemiyoruz. Kredi kartı borçları ile ayı döndürmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızı okutmaktan aciz düşmüşüz. Okusalar da iş bulamıyorlar. Biz, çocuklarımızın böyle yetişmesini istemiyoruz" diye konuştu.

MERAKLA BEKLİYORUZ

"Hükümet çocuğuna pantolon alamayan babadan, azıcık emekli maaşıyla okutup iş bulamadığı, atanamadığı için bedenlerinden vazgeçen gençlerden utanmalıdır. Yüksek İstişare Kurulu adı altında oluşturulan arpalık kurulunun daha ilk toplantısında, 13 bin lira olarak belirlenen maaşlarını 18 bin liraya çıkaranlar, açlık sınırı altında maaş alan ve adeta sürünen emekliden utanmalıdır" diyen Kara, "850 lira maaş bağladıkları emekli aylığını, seçime giderken 1000 liraya çıkarıp; sonrada Temmuz, Ocak maaş artışlarından muaf tutulmasını nasıl 'istişare edeceklerini' merakla bekliyoruz" ifadelerine yen verdi.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: