Antalya
04.07.2019
A
GÜNCEL , KÜLTÜR-SANAT , SAĞLIK
Dünya Değişim Günü’nün teması çevre
Dünya Değişim Günü’nün teması çevre

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından 2018 yılında ilan edilen ve her sene 7 Temmuz tarihinde kutlanmaya başlanan Dünya Değişim Günü’nün bu yılki teması “Çevre Bilincinde Değişim” olarak belirlendi. 

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından 2018 yılında ilan edilen ve her sene 7 Temmuz tarihinde kutlanmaya başlanan Dünya Değişim Günü’nün bu yılki teması “Çevre Bilincinde Değişim” olarak belirlendi. Bu sene yapılacak etkinlikler yurtdışında Paris başta olmak üzere New Jersey, California, Chikago gibi 30’a yakın şehirde gerçekleşecek. Yurt içinde ise belediyeler işbirliği ile İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Eskişehir, Denizli, Bursa, Tekirdağ, Çorlu, Samsun, Marmaris, Bodrum dahil yurt genelinde yapılacak.

ÇEVRE BİLİNCİNDE DEĞİŞİM

ULUDEF tarafından yapılan açıklamada, Dünya Değişim Günü’nün amacı şu sözlerle anlatılıyor: “Bireyin, toplumun ve dünyanın bilinçli değişimi için farkındalık yaratmak, bunun için 7 Temmuzda halka açık, bilinçlendirici etkinlikler düzenlemek, kutlamaların yurt içi ve yurt dışında, tüm dünyada yaygınlaşarak gerçekleşmesini sağlamak. Geçen yıl “Değişim Nefesle Başlar” demiştik, Türkiye geneli ve yurtdışında halka açık nefes çalışmaları düzenlemiştik. Bu yıl ise kutlamanın teması “Çevre Bilincinde Değişim.” Müzik, dans, değişim ve çevre bilincinde değişimin önemini anlatan konuşmalar yapılacak ve pek çok yerde fidan dağıtılacak.” (Haber merkezi)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: