Antalya
29.06.2019
A
ÇEVRE , YAŞAM
Büyükşehir'den Kaleiçi'ne renk cümbüşü
Büyükşehir'den Kaleiçi'ne renk cümbüşü

Büyükşehir Belediyesi, Kaleiçi'ni rengarenk çiçeklerle süsledi. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, Kaleiçi'ne yaklaşık 35 bin mevsimlik çiçek dikti

Antalya'nın simgesi Kaleiçi ziyaretçilerine renk cümbüşü yaşatıyor. Büyükşehir Belediyesi, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptığı peyzaj düzenlemeleriyle Antalya'nın en önemli tarihi mirası Kaleiçi sokaklarını güzelleştiriyor. Ekipler, bir taraftan Kaleiçi sokaklarında deformasyona uğrayan saksıların bakım onarımını yaparken bir taraftan da birbirinden güzel binlerce çiçeği toprakla buluşturuyor.

 

 

KALEİÇİ'NE 35 BİN ÇİÇEK DİKİLDİ

 

 

Kaleiçi'nin muhtelif sokakları, vinka (rozet çiçeği), kedi tırnağı ve petunya gibi rengârenk bitkilerle süslendi. Yaklaşık 35 bin çiçeği toprakla buluşturan Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, çim alanların biçimi ve mevcut bitkilerin bakımını yapıyor. Marangoz ekipleri deforme olan saksıların boya ve oranım işleri gerçekleştiriyor. Turistlerin en yoğun uğrak yerlerinden Kaleiçi canlı renkleri ve sunduğu görsel şölenle kartpostallık görüntüler sunuyor.(Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: