Antalya
20.06.2019
A

13 Nisan 2019...
İstanbul’da bir sosyete düğününe katılacak Erdoğan için yol kapatılınca, bindiği otobüste 20 dakika bekledikten sonra “Bir düğün için bu yapılır mı?” diye itiraz eden avukat, koruma polisleri tarafından dövüldü.
***
Avukat, kamuoyu önüne yüzü gözü morarmış, yaralı bir şekilde çıktı.
“Koruma aracına ters kelepçe takılarak ve gözleri bağlanmış şekilde bindirildim... Çırağan Sarayı’nın otoparkına götürülerek 2 saat boyunca işkenceye uğradım... Cumhurbaşkanına hakaret ettiğim şeklinde tutanak imzalatıldıktan sonra polislere teslim edildim. Bir gece gözaltında tutulduktan sonra çıkarıldığım mahkeme tarafından ev hapsi kararıyla serbest bırakıldım...” dedi.
***
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, kendi kendine çektiği videosunu sosyal medyada yayınlayarak olaya tepki gösterdi!
"Avukata bunu yapanlar devletimizin polis üniforması giydirdiği, polisliğin yüz karası 3-5 kabadayı. Şakağıma tabanca dayasanız ben bu işin peşini bırakmam" dedi.
***
Tam bir ay sonra...
14 Mayıs 2019 tarihinde Erdoğan, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nu kabul etti…
Feyzioğlu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada “82 milyon vatandaşımızı kucaklamanın ve sahiplenmenin yolu, yargımızı güvenilir kılmaktır. Türkiye’de herkesin üzerinde uzlaşması, anlaşması gereken husus ‘hukukun üstünlüğü’dür” dedi.
***
(Erdoğan ile dayak yiyen avukatla ilgili konuşup konuşmadıklarından bahsetmedi!)
***
Hatırlarsınız, ikili arasındaki en bilinen gerginlik 10 Mayıs 2014 tarihinde Danıştay’ın 146. Yıldönümü törenleri sırasında oluşmuştu...
O zaman başbakan olan Erdoğan, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun törendeki konuşma metninin içeriğine ve konuşmasının uzamasına kızmış, ''Yanlış konuşuyorsun... Böyle edepsizlik olmaz... Siyasi konuşma yapıyorsun... Bir saattir konuşuyorsun. Van ile ilgili söylediklerin baştan aşağıya yalan'' diyerek oturduğu yerden Feyzioğlu’nun konuşmasını bölmüştü. Sonra da kızgın bir şekilde salonu terketmişti.
***
Feyzioğlu 26 Nisan 2015 tarihinde, Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesinin 10. Yılı töreninde yaptığı konuşmasına: “Bir müjdeyle başlamak istiyorum. Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir” diyerek başladı!
***
Danıştay kavgasından 2 yıl sonra Feyzioğlu yanına bazı Baro Başkanlarını da alarak Erdoğan’ın sarayına gitti…
15 Temmuz kalkışmasını kastederek: “Zatıaliniz bu darbe girişiminin püskürtülmesinde çok önemli görev yapmıştır. “ dedi.
***
2017 tarihinde, Erdoğan yurt dışında referandum çalışması yapan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'na bir daha kızdı!
"Sen bir defa benim kapımı çalamazsın. Kapattım kapıyı. Niye, çünkü sen Barolar Birliği'nin Başkanısın. Yani hukuk nedir bunu bildiğini iddia eden bir kurumun başkanısın. Böyle bir şey yapamazsın. Siyasetçi değilsin. Böyle bir şeyi yaptığın anda karşına yarın bunun faturası çıkar" dedi.
***
Bir başka konuşmasında da Feyzioğlu’na: “Olmayan bir şeyi nasıl söylüyorsun, insan utanır. Sözde profesör, sözde barolar birliğinin başkanı... Bunu siyasi hırsına alet edemezsin... Bununla da kalmıyor terör örgütleri ile Avrupa'da kampanya yapıyor. Bölücülükse orada terör örgütü ile kol kola girerek suç işliyor... Kendisi bir siyasi parti başkanlığına oynuyor ki bunları yapıyor.” Sözleriyle yüklendi.
***
Erdoğan 2018 yılında Türkiye Barolar Birliği adındaki “Türkiye” kelimesinin çıkması gerektiğini söyledi.
***
Feyzioğlu hemen bir basın toplantısı yaptı...
“Sayın Cumhurbaşkanı’nı siyasi parti gözlüklerini çıkartıp, Türkiye’ye milli gözlüklerle bakmaya davet ediyoruz. Gayet açıktır ki, Sayın Cumhurbaşkanı yine yanlış bilgilendirilmiştir... Türkiye Barolar Birliği’nin ismindeki ‘Türkiye’ kelimesini de tabelalardan ‘T.C.’ harflerini sildikleri gibi silebileceklerini düşünenler, bizi Türk milletinin kalbinden asla silemezler... Sayın Cumhurbaşkanı sadece kendisinin kullandığı kelimelerin kullanılmasını, sadece kendisinin kurduğu cümlelerin kurulmasını, sadece kendisi gibi düşünülmesini istemektedir.” dedi
***
“Milli duruşunu” 2019 yılının Ocak ayında akepe Rize İl Başkanlığını ziyaret ederek sergiledi!
***
Anlaşılan bu böyle devam edip gidecek.
Biz yine alkış olayına dönelim...
***
Feyzioğlu, Erdoğan’ı alkışlamasının gerekçesini, Avukatlara yeşil pasaport ve stajyer avukatlarla ilgili müjde verilmesi olarak gösterdi... “Devlette küslük olmaz” dedi...
***
Yeşil pasaportla Avrupa’ya rahat gidebilecek Avukatlar, Çırağan Sarayı’nın önünden dayak yemeden rahat geçebildiklerinde...
Söz, ben de alkışlayacağım!
***
17 yıllık iktidarın “adalet” ile ilgili yaptıkları ortadayken bir konuşmadaki birkaç güzel vaat ile her şey düzelecek sanıp, bu kadar da hararetle alkışlanmaz ki!
***
Tamam, “devlette küslük” olmaz...
Ama bir devlette bu kadar kavga da olmamalı!
***
Devletin gemisi nasıl yürüyor bilemem...
Feyzioğlu gemisini bugüne kadar lafla yürütüyordu…
Anlaşılan o ki, bundan sonra alkışla yürütme düşüncesinde!

Paylaş
ETİKETLER:
Yok