Antalya
19.06.2019
A
GÜNCEL , SPOR
Gradara ile işbirliği
Gradara ile işbirliği

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İtalya'da düzenlenen Popolinfesta'da, Gradara Belediye Başkanı Filippo Gasperi'yle bir araya geldi. İki başkan, belediyeler arasında kültürel işbirliği olanaklarını değerlendirdi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin Ermenek, Zeytinköy ve Memurevleri mahallelerindeki destek eğitim merkezlerinden 8 öğrenciyle birlikte İtalya'nın Fermignano ve Gradara belediyelerince gerçekleştirilen Popolinfesta'ya katıldı. Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerin paylaştığı tarihi ve kültürel gelenekleri ön plana çıkarmayı hedefleyen ve 23 Haziran'da sona erecek festival kapsamında Başkan Uysal, Gradara Belediye Başkanı Gasperi'yle bir araya geldi.

 


KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ


Aynı zamanda Gradara'nın tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret eden Başkan Uysal, Gasperi'yle iki belediye arasında kültürel işbirliği olanaklarını değerlendirdi. Başkan Uysal, Gradara ile Kaleiçi OldTown Festivali'yle başlayan işbirliğinin söz konusu olduğunu söyledi. Popolinfesta ve 10- 13 Ekim tarihlerinde 4'üncüsü düzenlenecek Kaleiçi OldTown Festivali'nin ortak hedefleri bulunduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, şunları söyledi:


İLİŞKİLER DERİNLEŞECEK


“Kaleiçi OldTown Festivali yolculuğu 4 yıl önce dünyada Kaleiçi gibi tarihi kent merkezine sahip şehirlerle güçlü bağlar kurmak, kalıcı bir insanlık ve kültür köprüsü inşa etmek amacıyla başladı. İtalya'da gerçekleştirilen Popolinfesta ise Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler arasındaki kültürel bağları daha da derinleştirmeyi ilke edinmiş bir festival. Bu anlamda Muratpaşa ve Gradara olarak ortak hedeflerde bir anlamda buluşuyoruz ve iki belediye arasında kültürel işbirliğimizi daha da geliştirmek istiyoruz."
Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: