Antalya
10.06.2019
A
EĞİTİM , KÜLTÜR-SANAT
ODTÜ Gençlik Parkı öğrencileri YKS'de iddialı
ODTÜ Gençlik Parkı  öğrencileri YKS'de iddialı

MURATPAŞA'da ODTÜ Gençlik Parkı'nın 35 öğrencisi, bu ay içinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek. Sınava iddialı hazırlanan gençlerin hedefinde ODTÜ, İTÜ gibi üniversiteler var.

Muratpaşa Belediyesi'nin Adalya Vakfı ve ODTÜ Antalya Mezunları Derneği'yle birlikte hayata geçirdiği ODTÜ Gençlik Parkı, Çağlayan Mahallesi'nde 1050 metrekarelik alana kuruldu. Açılışı 2017 Haziranı'nda gerçekleştirilen ODTÜ Gençlik Parkı, hedef olarak gençlerin eğlenerek, öğrenerek ve paylaşarak hayata tutunmalarını sağlamayı belirledi. Gençlerle uzun dönemli işbirliği sonucunda onları Türkiye'ye katkı sağlayacak bireyler haline getirmeyi amaçlan parkta, programı ODTÜ tarafından hazırlanan İngilizce eğitimi başta olmak üzere bilgisayar eğitimi, gitar, satranç, tiyatro ve dans eğitimleri verildi. ODTÜ Gençlik Parkı öğrencilerinin bu yıl üniversite sınavına girecek olması dolayısıyla uygulanan eğitim programı daha da geliştirildi.


ETÜT PROGRAMI


Bu yıldan başlayarak öğrencilerine YKS'ye yönelik bir eğitim programı da sunan Gençlik Parkı'nın 35 öğrencisi, 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak üniversite sınava girecek. ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği Başkanı Yıldırım Şimşek, sınava girecek öğrencilerin aynı zamanda ODTÜ Gençlik Parkı'nın ilk öğrencileri olduğunu belirterek, “Onları sınava hazırlıyoruz. Bunun için gerekirse saat 22.00'ye kadar etüt programları uyguluyoruz. Tek amacımız, gerçek bir diploma almalarını sağlamak" dedi.


UYUMLU ÖĞRENCİLER


ODTÜ Gençlik Parkı'nın kuruluşunun üzerinden geçen 2 yılda öğrencilerinin hayatında çok büyük değişiklikler yarattığını, bunu velilerin geri dönüşlerinden, öğrencilerini gelecek planlarında yaşanan değişiminden çok net olarak gördüklerini aktaran Şimşek, “'Nasıl başardınız?' diye soruyorlar. Sevgiyle başardık. Bir işe sevgiyle yaklaşınca her şeyin aşılabildiğini burada hepimiz yaşayarak öğrendik. Çok uyumlu bir öğrenci grubumuz var. Başarılılar ve hedeflerine ulaşacaklar. Bu yılki mezunlarımızdan ODTÜ, İTÜ gibi üniversiteleri kazanan çocuklarımız olacak" diye konuştu.


BUNU BAŞARACAĞIZ


Şimşek, ODTÜ Gençlik Parkı'nın gelecek eğitim yılından itibaren öğrencilerle 8 yıllık bir çalışma takvimini ortaya koyacağını söyledi. ODTÜ Gençlik Parkı'nın henüz kuruluş aşamasındayken öğrencilerle uzun dönemli bir işbirliğini hedeflediğini hatırlatan Şimşek, “Projeyi gelecek yıldan itibaren 8 yıllık bir süreç olarak genişletip yeniden kurgulayacağız. Bu belki Türkiye'de ilk. Tabi ki eksikliklerimiz var ama bunu başaracağız, başarmak durumundayız" diye konuştu. (DHA)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: