Antalya
20.05.2019
A

Türkiye’de futbolu yönetenler, maçların izlenmemesi için ellerinden geleni yapıyor. Kalite olarak bitirdikleri futbolu, hakem katliamları ile adeta yok ettiler, şimdi de rezilliklerinin izlenmemesi için her fırsatı değerlendiriyorlar.
Henüz yaz sıcakları başlamadı. Hatta Anadolu’nun birçok yerinde serin hava koşulları hakim. Ama buna rağmen neredeyse tüm maçlar iftar saatinde oynanıyor. 
İnsanlara, “Ya oruç tutun, ya da maça gelin. İkisini bir arada yapamazsınız” diyorlar resmen.
Yabancı futbolcuların noel kutlamalarına göre planlanan lig takvimi, Türk halkının inanç değerleri göz önünde bulundurularak planlanamaz mı. Bu maçlar saat 13:00’te, 15:00’te, 17:00’de ve hatta 21:00’de başlatılamaz mı?
Müslüman bir ülkede, taraftara eziyet anlamı taşıyan mevcut uygulama, kimin fikriyse kutlamak gerekiyor! Zaten az olan taraftar sayısını bitirme noktasına getirdiler. Kaldırımlarda iftarını açtıktan sonra maça koşan insanlar, yaşanan ekonomik krize rağmen bilet parası vererek stada giren taraftarın izlemek zorunda kaldığı çağdışı futbol ve futboldan çok hakemlerin stand-up yaptığı stadyumlar…
Bahis ihalesini alabilmek için federasyon başkanı olan insanların yönettiği Türk futbolundan, daha fazlasını bekleyerek belki de biz hata yapıyoruz.
Usulca maça dönüp hatamızdan dönelim.
3 puanı almamak için sahaya çıkan iki takım vardı Antalya’da.
“Nasıl olsa yeniliyorum, gençlerle yenileyim” mantığı ile kadro kuran Bülent Korkmaz, 90 dakikanın sonunda gelen galibiyetle camianın gözündeki kredisini artırdı.
Lig 5’inciliği için bu maçtan alacağı galibiyete çok ihtiyacı olan Malatyaspor’da ise, anlamsız, alakasız ve mantıksız bir yerde ve dakikada kırmızı kart gören Bifouma, maçın sonucunu belirleyen isim oldu.
Sonucu iyi bittiği için, Antalyaspor açısından 3 puandan daha önemli kazanımların olduğu bir müsabaka geride bırakıldı. Harun Alpsoy, Bahadır Öztürk gibi ilk 11’i her an zorlayacak gençler, 3 puana olan katkıları ile özgüven kazandılar.
Sergen ve Erman, takıma biraz daha uyum sağladılar. 
Sonuç olarak son haftaya 45 puanla giren bir Antalyaspor, bunu gençleri ile yaptığı için 3 puandan fazlasını kazanmış oldu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok