Antalya
17.05.2019
A
GÜNCEL
Genç avukatların yeni başkanı Abdullah Çakacı
Genç avukatların yeni başkanı Abdullah Çakacı

 

Antalya Barosu bünyesinde kurulan Antalya Barosu Genç Avukatlar Meclisi Seçimli Olağan Genel Kurulu`nu gerçekleştirdi. Mevcut başkan Avukat Yasin Orçun Kuzucu tekrar aday olmadı. Seçimde Genç Avukatlar Meclisi başkanlığı için Avukat Çevik Köken ile Avukat Abdullah Çakacı yarıştı. Genel kurula, Genç Avukatlar Meclisi eski başkanı Antalya Barosu Yönetim Kurulu üyesi Ali Çağdaş Bozaner de katıldı.

BAŞKANLIK İÇİN İKİ ADAY YARIŞTI

Seçimden önce avukatlara yönelik konuşma yapan Avukat Çevik Köken, Hukukun üstünlüğünü savunduklarını ifade etti. Kendisi dahil olmak üzere 12 kişilik yönetim kurulu ile ‘Gençlik Umuttur’ sloganını benimsediklerini ifade eden Köken, “Biz genç avukatlar adaletin yılmaz bekçileri olarak görevimizin farkındayız. Hukukun üstünlüğünü dün olduğu gibi bugün de savunmaya devam edeceğiz” dedi. Bir diğer aday Abdullah Çakacı ise, ‘El ele verelim. Gelecek gençliğin’ sloganıyla seçimlere gidiyor. Çakacı, 2015 yılından bu yana Antalya Barosu üyesi olduğunu hatırlatarak, “Listemizde yer alan meslektaşlarımızla somut olarak ortaya koyduğumuz projelerimizi mümkün olduğunca çok sayıda meslektaşımıza anlatmaya, yeni dönemde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz projelerimiz ile ilgili meslektaşlarımızı birebir bilgilendirmeye çalıştık. Bizler çıktığımız bu yolda siz meslektaşlarımızın da takdirleri olduğu müddetçe mesleğimiz için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

ABDULLAH ÇAKACI KAZANDI

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Sabah saat 10.00’da başlayan oy kullanma işlemi akşam saat 18.00’a kadar devam etti. Seçim sonucunda adaylardan Abdullah Çakacı 770 oy ile yeni başkan seçildi. Rakibi Çevik Köken ise, 553 oyda kaldı. Genç Avukatlar Meclisi Yönetim Kurulu üyeliğine Abdullah Çakacı’nın listesinden 8 kişi seçilirken, 3 kişi de Çevik Köken’in listesinden girdi. Buna göre yönetim kurulunda en çok oyu alan 11 kişi şu isimlerden oluştu: “Naz Ecem İbiloğlu, Emre Şahinbaş, Benan Özdemir, (Çevik Köken’in listesinden) Gamze Azer Benlioğlu,( Çevik Köken’in listesinden) Ayşim Kontaş, Sercan Atalay, Abdi Karamık, Burak Tekelioğlu(Çevik Köken’in listesinden) Emel Şentürk, Ceren Sultan Karakaya, Hasan Oral” MÜZEYYEN YÜCE

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: