Antalya
15.05.2019
A
POLİTİKA
Etik tartışması
Etik tartışması

İlçe başkanlarının Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olmasını ‘etik’ bulmadığını söyleyerek tepki gösteren CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’e, ANET’te görev alan CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, “Talihsiz bir açıklama” sözleriyle karşılık verdi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından ANET Yönetim Kurulu'na atanan CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız'dan, "İlçe başkanının maaş alarak bir yönetim kurulunda bulunmasını, belediye iştiraklerinden maaş almasını etik bulmuyorum" diyen CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin'e cevap geldi. “Bir ilçe başkanımızın önce sosyal medyada, sonra da basın aracılığı ile şahsım ve Konyaaltı ilçe başkanımız hakkındaki yersiz ve anlamsız beyanlarını partim adına üzüntü ve kaygıyla takip ettim" diyen Servet yıldız, “Belediye ve örgüt bağlarımızın daha sağlıklı yürütülebilmesi adına bize tebliğ edilen bu görevi belediye hizmetlerine katkı verebilmek ve belediyemizle örgütümüz arasındaki gönül bağını koruyabilmek adına bir vesile olarak görmekteyiz. Oradan gelecek olan bir miktar sembolik para bizim gündemimizde asla olmamıştır, olamaz" dedi.

 
OBJEKTİF BİR ELEŞTİRİ OLMAMIŞTIR


"Bu konu hakkındaki düşüncelerini ilçe başkanı olarak bizlere iletmek yerine bu şekilde gündeme taşıması, bunu parti içi bir mücadele yöntemi olarak benimsemesi, partimizin enerjisini içe yönelik harcayacağı polemiklere neden olması ve basın yolu ile bunu dışa yansıtmasını talihsiz bir açıklama olarak görmekteyim. Sorumlu bir siyaset yöneticisinin tavrı bu yönde olmamalıdır diye düşünmekteyim" diyen Servet Yıldız, "Kaldı ki arkadaşımızın görev yaptığı ilçe yöneticilerinin bir kısmının görev yaptığı ilçe belediyesinin çalışanı olduğunu, belediye ve belediyeye ait şirketlerde görev aldığını göz ününde bulundurursak  bu objektif bir eleştiri olmamıştır” ifadelerini kullandı. 


SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ


"Ben 25 yıldır partimizin her kademesinde görev yapmış maddi ve manevi tüm imkânlarımı partimizin başarısı için kullanan bir parti emekçisi olarak, son bulunduğum görevim olan Kepez İlçe Başkanlığı görevimde tüm örgütüm ve adaylarımızla uyum içerisinde çalışarak, hep birlikte partimizin oyunu katlamış ve bu sayede Büyükşehir Belediyesi’ni partimizin kazanması adına maksimum destek vererek altı oklu bayrağımızın Büyükşehir Belediyesi’ne dikilmesine verdiğimiz güçlü desteğin onurunu ve gururunu yaşamaktayım” diyen Yıldız, “Değerli ilçe başkanımıza bir yoldaşı olarak tavsiyem; ülkemizin kaderi olarak gördüğümüz İstanbul seçimi dururken ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı ile omuz omuza dışa dönük bir mücadeleyi tüm yurttaşlarımızla birlikte örgütleme gibi sorumluluğumuz varken, enerjimizi içe dönük  tartışmalara  harcamayalım. Özellikle biz yöneticiler ağır sorumluluğumuzun bilinci ile hareket etmek zorundayız” diye konuştu. 


ŞAHİN NE DEMİŞTİ?


CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamasında, "Hayatım boyunca aldığım en onurlu ve gurur verici görev CHP İlçe Başkanlığıdır. Bu anlayışla bir ilçe başkanının maaş alarak bir yönetim kurulunda bulunmasını veya belediye iştiraklerinden maaş almasını etik ve doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. CHP'li üyelerimizin bana verdiği onurlu görevi, bu anlayışla devam ettirmeye ve partime layık olmaya çalışmaya devam edeceğim" sözlerine yer vermişti. CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk ve İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut, Mesut Kocagöz'ün yönetim kurulu başkanı olduğu Büyükşehir Belediye şirketi ANET AŞ'nin yönetim kurulunda görev aldı.   İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç ise Ulaşım AŞ yönetim kurulu üyeliğine atandı. Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: