Antalya
Yayın Tarihi : 14.05.201908:00
Güncelleme Tarihi : 13.05.201917:08
A
KÜLTÜR-SANAT
Üç kuşak 'Annemin Şarkıları'nı söyledi
Üç kuşak 'Annemin Şarkıları'nı söyledi

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin Anneler Günü dolayısıyla düzenlendiği ve Türkiye'nin bir dönemine şarkılarıyla damgasını vuran sanatçıları buluşturduğu 'Annemin Şarkıları' konserinde siyasetçilerin annelerine seslenerek, "Lütfen evlatlarınızın kulaklarını çekin" dedi

Muratpaşa Belediyesi, 12 Mayıs Anneler Günü'nde Türkiye'nin bir dönemine damga vuran sanatçılar Semiha Yankı, Gülden Karaböcek, Ersan Erdura, Bilgen Bengü, İskender Doğan, Rana Alagöz, Selçuk Alagöz ve Dilek Arman'ı 'Annemin Şarkıları' konserinde bir araya getirdi. Muratpaşa Kent Meydanı'nda düzenlenen ve sunuculuğunu Çiğdem Tunç'un yaptığı konserde, sanatçılar, büyükanneler, anneler ve torunların hep birlikte söyleyebildiği unutulmaz şarkıları seslendirdi. Başkan Uysal'ın eşi Ümran Uysal'la katıldığı konserde, üç kuşak, 'Seninle Bir Dakika', 'Gülmek İçin Yaratılmış', 'Karlar Düşer', 'Seninle Başım Dertte', 'Sev Kardeşim', 'Delisin', 'Sessiz Gemi', 'Kan ve Gül', 'Artık Sevmeyeceğim', 'Çile Bülbülüm Çile' gibi unutulmaz şarkıları hep birlikte seslendirdi. Binlerce Antalyalı, konser bitene kadar alandan ayrılmadı.

 

 

ERK SAHİBİ İNSANLAR 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal gecede yaptığı konuşmada, her annenin bir sanatçı ve evladın da bir sanat eseri olduğunu söyledi, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı. Ancak özellikle ülkelerini güvenlik politikalarını şekillendiren, erk sahibi insanların annelerinden küçük bir ricası olduğunu kaydeden Başkan Uysal, “Lütfen evlatlarının kulaklarını çeksinler" dedi. Dünyanın savaş, gözyaşı, kıtlık, çatışmalarla dolu bir dönem yaşadığının altını çizen Başkan Uysal, şunları söyledi:

BARIŞ VURGUSU 

“Bu konserde yeniden seslendirilen şarkıları dinlerken, hep şöyle düşünüyorduk, gelecekte bir gün savaşlar bitecek, sınırlar kalkacak. İnsanların birbirine sevgisi, saygısı artacak. Sanat, spor, sosyal aktiviteler, kardeşlik ve barış tekemmül edecek, bütün dünyayı saracak zannediyorduk. Ama 'Biz büyüdük ve dünya kirlendi' diyor ya şair gerçekten daha da kötü oldu dünya. Annelerimize hürmetimi ifade ederken dünyadaki siyasetçilerin annelerinden rica ediyorum, evlatlarına çeki düzen versinler. Ama enseyi karartmıyoruz. Enseyi karartsaydık bu işlerle uğraşmazdık. Üç adım ileri, iki adım geri de olsa insanlığını eninde sonunda anneler ve evlatları arasındaki muhabbet gibi muhabbetle sarılacağından şüphe duymadığımız için mücadele ediyoruz. Türkiye'mizde de, Muratpaşa'mızda da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden, 'Yurtta barış dünyada barış' diyerek, sevgiyle saygıyla, dayanışmayla yaşamaya ve bu değerlere hizmet etmeye devam ediyoruz." (Haber merkezi)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: