Antalya
10.05.2019
A
SEKTÖR
Sürdürülebilir tarım çağrısı
Sürdürülebilir  tarım çağrısı

Tarım il Müdürü Mustafa Özen’i ziyaret eden TARSİD Başkanı Argun Şahin, “Üretimin devamlılığını sağlayacak, sürdürülebilir tarım politikası üretmezsek, gıda sorunu gündeme gelebilir” dedi

 


Tarım Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TARSİD) Başkanı Argun Şahin ve yönetim kurulu üyeleri protokol ziyaretleri çerçevesinde Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen’e ziyarette bulundu. Tarımı bütünüyle kucakladıklarını ifade eden TARSİD Başkanı Şahin, “Üye profilimiz çok geniş. Her bir üyemiz ayrı bir alanda uzman. Sahip olduğumuz bu bilgi birikimiyle tarım politikalarına katkı yapmak istiyoruz” dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR POLİTİKA


Bütün dünyada tarımsal üretimin azaldığını bununla birlikte tarımın önemine ilişkin farkındalığın her geçen gün daha da arttığını vurgulayan TARSİD Başkanı Argun Şahin,”Üretimin devamlılığını sağlayacak, sürdürülebilir tarım politikalar üretmeliyiz. Yakın gelecekte gıda sorunu gündeme gelebilir” diye konuştu. Tarımı sürdürülebilir kılmak için çalıştıklarını belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Özen de, “Tarım sektörünün ve ülkenin hepimize ihtiyacı var. Paydaşların tamamının tarıma sarılması gerekiyor. İş birliğini artırmalıyız” dedi.

İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ


Tarımın başkenti Antalya’da konuşlanan TARSİD’in yerinde ve doğru bir örgütlenme olduğunun altını çizen Özen, “Antalya, tarımda markadır. Şehrin tarımda markalaşmasına katkıda bulunan tüm paydaşlar buradadır. Dolayısıyla TARSİD gibi tarımı bütünüyle kucaklayan oluşumun Antalya merkezde olması ve kalması Antalya’nın yararına olacaktır” şeklinde konuştu. Kurum olarak her türlü desteğe ve iş birliğine hazır olduklarını ifade eden Mustafa Özen, birlikte sektöre olumlu katkılar yapacaklarına inandığını bildirdi. Ziyaret, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.
Haber Merkezi 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: