Antalya
09.05.2019
A
EĞİTİM , KÜLTÜR-SANAT
Kursiyerler tiyatro sahnesinde
Kursiyerler tiyatro sahnesinde

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ASMEK) bünyesinde 'Uygulamalı Tiyatro' eğitimi alan kursiyerler, sahneleyecekleri yılsonu oyunuyla seyirci karşısına çıkacak

Antalyalıların mesleki, sanatsal, kültürel, kentsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hizmet sunan ve her yıl binlerce kişiyi ücretsiz kurs programlarıyla buluşturan ASMEK, kursiyerlerine tiyatro eğitimiyle sahne deneyimini de yaşatıyor. Meltem ASMEK'te açılan 'Uygulamalı Tiyatro' kursuna katılarak yıl boyunca temel oyunculuk ve drama eğitimi alan kursiyerler, 25 Mayıs'ta Yeni Mahalle Kültür Merkezi'nde sahneleyecekleri 'Japon Kuklası' isimli oyun için provalarını sürdürüyor.

GÜLDÜRÜP, DÜŞÜNDÜRECEK


Oyunun yönetmenliğini yapan tiyatro eğitmeni Mehmet Sezgin, oyun için çok çalıştıklarını ve emek verdiklerini belirterek, “İtalyan oyun yazarı Dario Fo'nun yazdığı 'Japon Kuklası' isimli oyunu sahneleyeceğiz. İnsanların izlerken hem eğlenip hem de düşüneceği ve bugüne dair dersler çıkarmasını umduğumuz bir oyun. Arkadaşlarımızın birçoğunun ilk sahne deneyimleri ama çabuk adapte oldular, çok çalıştılar. Hepsi çok yetenekli ve istekli. Artık son provalarımızı yapıyoruz. İyi de bir oyun çıkartacağımızı düşünüyorum. Oyunumuza herkesi davet ediyorum" diye konuştu.
Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: