Antalya
06.05.2019
A

Ne kavga sonrası gülen yüzü ne de CHP İlçe Başkanı Hasan Şahin’le yan yana verdiği poz, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili’nin suçunu temizlemez. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının pankartını asmak bence de yanlış, bu ayrı bir konu. Fakat buna gösterilecek tepki, nezaket kuralları içinde ve Meclis’e uygun şekilde yapılır. Hele hele tepki gösteren kişi MHP gibi köklü bir partinin yönetim kadrosunda yer alıyorsa, konuşmadan önce iki değil, üç kez düşünmelidir. 
MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili ne yapıyor? Deniz Gezmiş’i anarşist ve terörist ilan ediyor, sonra kendisini dışarı davet eden CHP’li başkanvekiline, “Beni buradan çıkaramazsınız, ülkü ocaklarını buraya yığarım” diyor, yetmiyor başka bir CHP’liye, “Seni delik deşik ederim” diye köpürüyor.  
MHP’li Bilgili bu olayın ardından gece sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Belediyede yaşanan kavgayı öyle bir anlatmış ki sanırsın CHP’llier tekme tokat ona saldırdı. Elbette ki kendi açıklamasında kendini suçlu görmesini beklemiyoruz. Zaten öyle bir kişiliğe sahip olsa, ‘seni delik deşik ederim’ gibi sözler sarf etmezdi… Tabi burada insan psikolojisi de devreye giriyor. Bir insan kavgada neden karşısındakine ‘seni delik deşik ederim’ der ki? Ağızdan bir sinirle bile çıkmış olsa, ürkütücü kelimeler bunlar. Ancak Bilgili açıklamasında bu sözlere hiç yer vermedi, özür dilemedi. Demek ki kullandığı cümlelerin arkasında duruyor. Demek ki eline fırsat geçse milleti delik deşik edecek!  İnsan canına kıymak bu kadar kolay mı? Bu sorunun cevabını artık Bilgili versin. 
Neyse… Talu Bilgili’nin bu 3.sınıf mafya tavırları karşısında MHP Disiplin Kurulu ne yapacak, asıl konu bu. Bilgili Disiplin Kurulu’na gönderilecek mi, yoksa ‘aslanım koçum, helal olsun sana’ denilerek sırtı mı sıvazlanacak? Bu konuda MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy’dan cevap bekliyoruz. 
Haa bir de Cumartesi günü belediye önüne yığılan ülkücüler var. Ne yapacaksınız, çıkışta adam mı döveceksiniz? Çete misiniz siz? İlginç gerçekten ilginç... Bu grubu memleket parsel parsel satılırken göremezsiniz, çocuklar açlıktan ölürken göremezsiniz,  ülke işsizlikten kırılırken göremezsiniz, bunlar tecavüzcülere idam isterler ama bunların ağabeylerini TBMM’de ‘tecavüzler araştırılsın’ önergesi verilirken göremezsiniz… Daha sayayım mı? 
Bence de yeter… Evet az önceki sorumu tekrarlıyorum; Bilgili’nin bu tavrı karşısında MHP İl Yönetimi ve İl Disiplin Kurulu’nun tavrı ne olacak? Merakla bekliyoruz. Bu konunun takipçisi olacağız. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok