Antalya
03.05.2019
A
EĞİTİM , KÜLTÜR-SANAT
Muratpaşa’dan Çocuk ve Genç Bale Festivali
Muratpaşa’dan Çocuk  ve Genç Bale Festivali

Muratpaşa Belediyesi, dans, mimik, müzik, duygu ve dekoru birleştiren en etkileyici sahne sanatlarından balenin en sıra dışı festivalini, 1 yıllık aranın ardından bambaşka bir konseptle yeniden düzenliyor. Yarışma bölümü kaldırılan Muratpaşa Çocuk ve Genç Bale Festivali’nde, geleceğin bale sanatçıları, klasik bale ve modern bale kategorilerinde gösteriler sunacak.

16 HAZİRAN’DA BİTECEK


Bale eğitimi alan çocuk ve gençlerin yaratıcılıklarını teşvik etmek ve deneyim kazanmalarına destek olmak istediklerini söyleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Rusya Dostluk ve Kültür Derneği işbirliğiyle düzenleyeceğimiz festival, 16 Haziran Pazar günü Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.


FARKLI PERFORMANSLAR


Muratpaşa Çocuk ve Genç Bale Festivali, 2’nci yılında tam bir festival içeriğinde yapılacak. Kentimizin, kültür-sanat hayatının gelişimine katkı sağlayacak" dedi. Muratpaşa Çocuk ve Genç Bale Festivali, konservatuvarlar, özel bale okulları ve stüdyolarında bale eğitimi alan 6-17 yaş ve18-22 yaş gruplarının katılımına açık olacak. Performanslar, solo, grup ve Grand Pas De Deux ve Grand Adagio kategorilerinde gerçekleştirilecek. (Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: